BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Yunus Emre Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132106
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : YUNUS EMRE MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 73
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1379 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı Büyükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/1379 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Yunus Emre Mahallesi, Avni Anıl Caddesi, 303. Sokak, No: 24’de kain, 554 ada, 30 nolu parselde kayıtlı binanın, bodrum katta, 12/100 arsa payına tefrikli (1) nolu Daire’nin tamamıdır.Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Avni Anıl Caddesi ile bağlantılı 303. Sokağa cepheli olup, Kiptaş 5. Etap Konutlarının hemen kuzey batısında yer almaktadır. Doğan Araslı Bulvarına 1,3 km mesafededir. . Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina yeni inşa edilmiş olup, takribi 2 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin katın ön kısımları seramik kaplamadır. Binada çalışmayan asansör bulunmaktadır. (1) Numaralı Daire :Binanın bodrum katında yer almaktadır. Katta tek daire bulunmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.Daire; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre hacimlerinden oluşmaktadır. Binanın arka kısmında teras kullanım imkanı bulunmaktadır. Teras projede bina ortak alanıdır. Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, kısmen desenli saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi mevcuttur. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup, ferforje demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Doğalgaz bağlantısı dış kapıda bırakılmıştır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahiptir.Teras hariç Dairenin Brüt alanı : 99,76 m2, Net kullanım alanı: 73,75 m2 dir.
Yüzölçümü : 152 m2
Arsa Payı : 12/100
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut imar yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Yunus Emre Mahallesi, 554 ada, 30 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi’nin 12.07.2013 onay tarihli, Esenyurt Tem Güneyi 4. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Bitişik Nizam 5 Kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı Büyükçekmece/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1379 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR