BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01097540
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : TURGUT ÖZAL MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1912 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:15
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/1912 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:Tapunun Esenyurt İlçesi, 1747 ada 11 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Turgut Özal Mahallesi 66. Sokak No:18, K:1, D:8 adresinde yer almaktadır.Yerinde inceleme dairenin plan itibariyle; antre, salon, oturma odası, mutfak, bir yatak odası, banyo, tuvalet ve bir köşe balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Daire takriben net 75 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada her katta dört daire bulunmaktadır.
Arsa Payı: 30/479
İmar Durumu: Esenyurt TEM Güneyi 4.Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam, 5 Kat, Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 210.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 15/01/2020 günü 11:15- 11:20 arası 2. Satış Günü: 11/02/2020 günü aynı saatlerde
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:Tapunun Esenyurt İlçesi, 1747 ada 11 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Turgut Özal Mahallesi 66. Sokak No:18, K:3,D:19 adresinde yer almaktadır. Daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Esenyurt Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek, emsal daire gezilmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup. Buna göre; dairenin plan itibariyle; antre, salon, oturma odası, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, ayrı tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu belirtilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı olup, dairenin imalatlarının tamamlanmış olması halinde; incelenen emsal dairenin inşai özellikleri dikkate alınmak suretiyle; oda kapıları mobilya kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir.Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada doğalgaz tesisatının mevcuttur. Dosyasına bir örneği sunulan onaylı mimari projesi dikkate alınmak suretiyle; daire balkon hariç takriben net 66,12 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada her katta dört daire bulunmaktadır. 19 no.lu dairede imalat noksanının bulunması halinde; kapısının açılarak noksan imalatların tesbiti gerekmektedir. Arsa Payı: 30/479
İmar Durumu: Esenyurt TEM Güneyi 4.Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam, 5 Kat, Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 220.000,00 TL KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 15/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası 2. Satış Günü : 11/02/2020 günü aynı saatlerde
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. - Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1912 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR