BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131937
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4510 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/4510 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçe, Esenyurt Köyü, 3071 ada 6 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Balıkyolu Mahallesi, 493. Sokak No.6, A.Mecit Subaşı Apartmanı, 1. kat, D:6 adresinde yer almaktadır.Yerinde ve belediyede onaylı projesi üzerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı olup, oda kapıları Amerikan kapı, tüm zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc olduğu tesbit edilmiştir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Onaylı mimari projesi kapak sayfasına göre; daire takriben net 114,50 m2, takriben brüt 121,88 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina yeni olup kaliteli malzemeyle inşa edilmiştir. Binada asansör mevcuttur.her katında iki daire yer almaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine yakın mesafede olup, toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Semt merkezine, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Semt pazarına yürüme mesafesinde olup, bölgede sosyal hayatı etkileyen faktörler bölgede hızla artmakta ve gelişim göstermektedir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Yüzölçümü: 290,29 m2 Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Bitişik nizam 5 kat Konut alanındadır.
Kıymeti: 325.000,00 TL KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 31/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası 2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4510 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR