BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132356
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SAADETDERE MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3118 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
265,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/3118 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 3006 ada, 109 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Saadetdere Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı 6. Sokak,No:63, K:4, D: 6 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ön cephede balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Bina ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada asansör mevcuttur. Daire takriben brüt 113 m2 kullanım alanına sahiptir. Keşif tarihinde dairede mal sahibin oturduğu belirtilmiştir.Satışa konu taşınmaz İlçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş, gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadırlar. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakın çevrelerinde çok sayıda prestijli projenin yapımı devam etmektedir.
Yüzölçümü : 157,01 m2
Arsa Payı : 18/100
İmar Durumu : Dosyasında mevcut imar durumuna göre; Esenyurt İlçesi, Pınar Mahallesi, 3006 ada 109 parselin, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarihli, 1523 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM güneyi 4. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 5 kat Konut Alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 265.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR