BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 69 m² 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069938
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF ERSOY MAH. / MEHTERÇEŞME
Oda Sayısı : 2+1
: 69
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2010 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/2010 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Mah, Kolağılı Mevkii, 1201 ada, 7 parsel numaralı, 301,83 m2 yüzölçümlü, “altı katlı betonarme bina ve arsası” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki 32 dış kapı numaralı binada, 3. katta yer almakta olup taşınmaz 35/300 arsa paylı ve 9 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde, 1965. Sokak üzerinde yer almaktadır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Kastamonu Kültür Evi, Şehitler Parkı ile Ufuk camii bulunmaktadır.Taşınmazın yer aldığı binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği, bodrum, zemin kat ile 3 adet normal kattan oluştuğu belirlenmiştir. Binanın ortak merdiven mahallerinde zeminler mermer/seramik kaplı olup merdiven korkulukları krom malzemedendir. Bina asansörsüzdür. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Taşınmazın inceleme günü kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Taşınmazın iç mekan özellikleri çevreden sorularak, mimari şekli ve alanı ise İlçe Tapu Müdürlüğünde mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; antre, salon, mutfak, 2 oda, 2 adet balkon, banyo+ wc ile ayrı tuvalet bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. İlgili Tapu Müdürlüğünde mevcut kat irtifakı/kat mülkiyetine esas projesinin incelenmesi neticesinde taşınmazın net 69,45 m2 olduğu belirlenmiştir. Meskenin, pencereleri pvc den mamul olup çift camlıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan paneldir. Taşınmazda, ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
İmar Durumu:Ayrık nizam/ 4 konut/ konut alanında kaldığı belirlenmiştir.

Kıymeti: 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2010 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR