BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 71 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131559
Şehir : İstanbul / Esenyurt
: 71
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3833 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 12:15
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 12:15
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/3833 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçe, Kıraç köyü, 1060 ada 9 parselinde kayıtlı olup,adres olarak Kıraç, Beylikdüzü mevki, İSKİ Beylikdüzü binası arkasında; 2293 ve 22988 sokaklarının birleşimindeki yapı adasında Türkbükü Residance, 9. Kat No.267 adresinde yer almaktadır.Bina Z formunda inşa edilmiştir. Zemin katlar işyeri, üst katlar 1 + 0 ve 1 + 1 şeklinde konuttur. 375 konutun yer aldığı projede 17 dükkan ve 25 home ofisin bulunduğu, sosyal tesislerin yanı sıra, binada açık ve kapalı yüzme havuzu, oyun alanları, kapalı otopark, sauna, Türk hamamının hizmet vereceği belirtilmiştir.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan, özellikleri bilgi alınmak ve emsal daire gezilmek suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; dairenin plan itibariyle; girişte koridor, salon, mutfak, banyo tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, salon ve oda zeminleri laminant parke, giriş holü, ıslak alanlar seramik, pencereler ısıcamlı pvc’dir. Dairede ikamet eden bulunmamaktadır. Daire; katalog ölçülerine göre; takriben brüt 71,70 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada iki asansör mevcuttur. Ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina nispeten kaliteli malzeme ve işçilik sarfıyla imal edilmiştir. Isınma merkezi sistemle sağlanmaktadır. Binada ayrıca doğalgaz mevcut olmakla birlikte; dairenin sayacı bulunmamaktadır.
Yüzölçümü: 3.662,97 Arsa Payı : 450/300000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanında kaldığı
Kıymeti: 170.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. - Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3833 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR