NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Nurdağı'nda 2 katlı kargir ev ve arsası icradan satılıktır

NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049200
Şehir : Gaziantep / Nurdağı
Semt-Mahalle : ASLANLI MAH. / NURDAĞI
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/154 Talimat
Muhammen Bedeli
:
2,178,882 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Nurdağı/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NURDAĞI
İCRA DAİRESİ

2018/154 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Aslanlı Mahallesi Alıçlıkabir Mevkii 225 Ada 1059 parselde kayıtlı olup, taşınmaz tapuda İki Katlı Kargir Ev ve Avlusu olarak geçmektedir. Nurdağı İlçe Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 18/09/2018 tarih ve 642/123 sayılı yazısına göre ihla konusu taşınmazın Belediye 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde kısmen A-4 (Ayrık Nizam dört kat) ticaret alanı, kısmen de A-3 (Ayrık Nizam üç kat) konut alanı içerisinde kalmaktadır.Taşınmaz Kahramanmaraş Bulvarı(Osmaniye-Kahramanmaraş Karayolu), Kar sokak ile Yağmur sokağa cephelidir. Taşınmaz taşıt alışverişinin yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden ve sosyal hizmetlerden yararlanmakta olup ulaşım sorunu yoktur.Düz Jeolojik yapıda olup, inşaat yapımına elverişli parseldir. Dört Katlı Ev: Parsel üzerinde Zemin+3 normal katlı bir yapı bulunmakta olup, zemin kat; 340,00 m2 oturum alanlı betorname karkas olarak yapılmış yapının girişi ve ambar olarak kullanılmaktadır.Duvarların dış cephesi ve merdiven boşluğu ince sıva üzeri boyalı,depo kısmın duvarlarının iç kısmı ince sıva üzeri boyasız, kapısı demir doğramadır. Normal 3 kat; Zemin kat ambar üzerinde bulunan ve her kat alanı 340,00 m2 olup, her katta 2 daire olu, her daire 147,87 m2 oturum alanlı betorname karkas olarak yapılmış, 3 oda, salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Taban döşemesi seramik, duvarları ince sava üzeri boyalıdır.Kapıları dışta demir, içte ahşap doğramadır. Banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar renkli fayanstır. Tuvalet kapıları PVC doğramadır. Çatı örtüsü yoktur. Yapı ruhsatı bulunmamaktadır. İki Katlı Ev: Bodrum Kat; 160,00 m2 oturum alanlı betorname karkas olarak yapılmış, bir kısım duvarları briket ile örülmüş, bir kısım duvarları örülmemiştir.Tavan sıvaları da yapılmamıştır.Zemin Kat; 160,00 m2 oturum alanlı betoraname karkas olarak yapılmış, bu katta 2 adet ev olup, yazıhane olarak kullanılmaktadır. Dairelerde 3 oda, mutfak, balkon ve tuvalet mevcuttur. Duvarların iç ve yüzeyleri ince sıvalı ve boyalıdır. Tavanlar dekoratif ışıklı düz panel kaplamalıdır. Tabanlar seramik ile döşenmiştir. Merdiven demir ve korkulukludur. Pencereler kısmen ahşap, kısmen PVC doğramadır. İç kapılar dekoratif ahşap doğramadır. Mutfak dolapları yapılmamıştır. Odunluk: Zemin Kat; 31,00 m2 oturum alanlı, yığma olarak yapılmıştır.Duvarları ince sıva üzeri boyalıdır.Kapısı demir doğramadır. Pencereleri demir doğrama olup korkulukludur.
Adresi : Aslanlı Mahallesi Kar Sokak No:1 Nurdağı / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 1.798,33 m2 , Arsa Payı : Tam, İmar Durumu : Var
Kıymeti : 2.178.882,80 TL, KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Nurdağı/GAZİANTEP
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Adresi belli olmayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/154 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR