GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01000215
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : GÜNEYKENT MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 22.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/113 Talimat
Muhammen Bedeli
:
217,999 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/113 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı:Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent(Yeni : Bülbülzade) Mahallesi, 5216 ada, 1 parselde kayıtlı bulunan tapu kaydında niteliği arsa olan ana taşınmazın tamamı 3.195,59 m² olup, kat irtifakına göre 46/2400 arsa paylı binanın, B Blok 2. Kat, Bağımsız Bölüm No: 15 olan meskenin tamamının borçluya dosya içerisindeki tapu kaydından anlaşılmıştır.Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında, arsa olarak tescillidir. Ana taşınmaz parsel üzerinde;Bodrum + Zemin+ 4.Kat ve 2 Blok şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Taşınmazın bodrum katında: Sığınak, kalorifer dairesi, yakıt odası, elektrik panosu, jeneratör odası, müşterek otopark, 2 asansör ve kapıcı dairesi mevcuttur. Her katta 5 bağımsız bölüm olmak üzere toplam 25 bağımsız bölüm mevcuttur. İlin yapılaşması tamamlanmak üzere olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Şahinbey Spor Salonu, Oska Yüzme Havuzu, Yeşilvadi Parkı ve tramvay hattı mevcuttur. Şehrin güneybatı istikametinderir. Çevresinin çoğu yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler ve apartman tarzı binalar bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. Yapı betonarme karkas olarak yapılmıştır. 2. katta olup, 141,55 m² dir. 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 2 balkon ve 1 tuvaletten oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları laminant parke, ıslak zeminler ve antre seramik ile kaplıdır. Duvarları, ince sıva üzeri yağlı boya ile kaplıdır. Perceleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektriği, suyu ve çift asansörü olup bireysel doğalgaz ısınma sistemi daireye kadar çekilmiş olup henüz bağlatılmadığı görülmüştür. Diğer dairelerin doğalgazı ise bağlatılmıştır. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, yağlı boya ile boyalı olup tabanı mermer ile kaplıdır. Açık otoparkı bulunmaktadır.
Adresi : Bülbülzade Mahallesi,136027 Nolu Sokak,Aysoy Sitesi B Blok No:15B/15 Şahinbey Gaziantep
İmar Durumu :"Ayrık nizam 3 katlı konut yapı adasına geldiği ve Emsal (KAKS)= 1,35, TAKS=0,35" olduğu görülmüştür. Parsel imar parselidir.
Kıymeti : 217.999,22 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/07/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mahallesi, 4463 Ada 2 Parselde kayıtlı bulunan, tapu kaydında niteliği arsa olan ana taşınmazın tamamı 1.226,73 m2 olup, kat irtifakına göre 60/1266 arsa paylı binanın, 1. kat, bağımsız bölüm no: 12 olan meskenin tamamının borçluya ait olduğu dosya içesirindeki tapu kaydından anlaşılmıştır.Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında, arsa olarak tescillidir. Ana taşınmaz parsel üzerinde; Bodrum+Zemin +5 kat+1 blok şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Taşınmazın bodrum katında: sığınak, kalorifer dairesi ,yatık odası, su deposu, jeneratör odası, müşterek otopark ve 3 adet garaj mevcuttur. Zemin katta ise 7 bağımsız bölüm dükkan ve kapıcı dairesi mevcuttur. Her katta 3 bağımsız bölüm omak üzere toplam, 15 bağımsız bölüm(mesken) mevcuttur. İlin yapılaşması tamamlanmak üzere olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Şahinbey Spor Salonu, Oska Yüzme Havuzu, Yeşil vadi Parkı ve tramvay hattı mevcuttur. Şehrin güneybatı istikametinderir. Çevresinin çoğu yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler ve apartman tarzı binalar bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur.Yapı betonarme karkas olarak yapılmıştır. 1.Katta olup, 151,16 m2 dir. 3 oda, 1 parsel, 1 mutfak, 1 banyo, 2 balkon ve 1 tuvaletten oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları laminant parke, ıslak zeminler ve antre seramik ile kaplıdır. Duvarları, ince sıva üzeri yağlı boya ile kaplıdır. Penceleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektriği, suyu ve asansörü olup bireysel doğalgaz ısınma sistemi ile ısıtılmaktadır. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları yağlı boya ile boyalı olup tabanı, mermer ile kaplıdır. Açık otoparkı bulunmaktadır.
Adresi : Ertuğrulgazi Mahallesi,189037 Nolu Sokak,No:46/2 Şahinbey Gaziantep
İmar Durumu :İmar planında ayrık nizam 4 katlı konut yapı adasına geldiği ve Emsal (KASK) =1,55 olduğu görülmüştür. Parsel imar parselidir
Kıymeti : 236.316,42 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanlığı Kararı İle KDV İndirimi Uygulanmakta Olup, İhalenin Kesinleşme Tarihindeki Geçerli Tarife Dikkate Alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/07/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/113 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.15/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR