GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985236
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/137774 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:20
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/137774 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah., 191 Cilt, 18795 Sayfa, 4001 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, 2.256,79 m² Yüzölçümlü Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların B Blok 2.Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan Mesken Vasıflı, Tam Hisseli, 60/2256 Arsa Paylı Taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemelerde, Taşınmaz 2. katta bina girişine göre sağ ön cephede kalmaktadır. Söz konusu Mesken nitelikli taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, banyo, lavabo+Wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, dairelerde bireysel sistem doğalgazla ısıtma sağlanmaktadır. Taşınmaz mesken Ihlamur Sitesi içindedir ve Ihlamur Sitesi içerisinde A ve B Bloklar mevcut olup, mesken vasıflı taşınmaz B blokta yer almakta olup, mahallinde brüt 121 m² kullanım alanına sahiptir. Taşınmaza yakın konumlu bilinen yerler; Akşemsettin Camii, Atatürk Mahallesi Sağlıklı Yaşam Parkı ve Tramvay Hattı bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçları ve tramvay ile kolaylıkla ulaşım sağlanmakta olup taşınmazın ulaşım ve alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge ekonomik yönden orta ve üst grup tarafından tercih edilen bir konumdadır.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Atatürk Mahallesi, Abdulkadir Göksel Cad. Ihlamur Sitesi B Blok 2.Kat, D:8 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 121 m² Arsa Payı : 60/2256
Kıymeti : 380.000,00 TL KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Ayrık Nizam 3 Katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- Bila tarih ve Bila yevmiyeli 05.07.2006 tarihli Yönetim Planı, 2- 20.11.2008 tarih ve 41720 yevmiyeli AT Bu Gayrimenkulün Mülkiyeti Kak Mülkiyetine Geçmiştir. şerh beyanları bulunmaktadır. Satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/137774 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.19/04/2019
İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR