GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 440 m² arsalı villa icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063469
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ŞEHİRGÖSTEREN MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 8+4
: 440
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/93487 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,028,618 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil/Gaziantep - null null / null

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/93487 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Şehitgösteren Mah. 2350 Ada, 7 Parsel, Arsa vasfında taşınmaz. Özellikleri: Taşınmaza ulaşım için; Dr Asım Güzelbey Bulvarı güney istikametinde ilerleyen 68016 Nolu Caddeye girilir, 1020 metre ilerlenir, sola doğru dönülür, 200 metre ilerlenir, 68072 Nolu sokağa doğru sağa dönülür, 65 metre ilerlenir ve sol tarafta konumlu olan değerlemeye konu taşınmaza ulaşılır. Yakın çevresi konut kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 2-3 katlı 3-4 yıllık yapılar oluşturmaktadır. Bölgenin çevre düzenlemeleri tamamlanmıştır. Orta ve üst gelir grubunun talep gösterdiği bölgededir. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma ve özel araçla ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Yapının kimliği olan yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. Yapı kaçak olarak inşa edilmiştir. Mahalinde yapılan tespit ve ölçümlerde Bodrum + zemin + 1 normal kat ve teras kat olarak inşa edilmiştir. taşınmaz parselin etrafı yaklaşık 1.5 metrelik duvarlarla örülüdür. Binanın dış cephesi akrilik boyadır. Taşınmazın bahçe kapısı demir doğramadan imal olup boyalıdır. Taşınmazın çekme mesafesi bulunan alanlar ağaçlandırılmış olup bahçeye dönüştürülmüştür. Girişi 68072 nolu sokak cephe hattından zemin kat yan cepheden sağlanmaktadır. Değerleme konusu arsa nitelikli taşınmaz mahalinde bodrum + zemin + 1 normal kat ve teras kat olarak inşa edilmiştir. Yapılan tespitlerde ve yapılan ölçümlerde bodrum kat;180 m², garaj ve sığınak hacimlerinden, zemin kat 180 m², 3 oda, salon, mutfak, WC, banyo ve 1 balkon hacimlerinden, 1.normal kat 224 m² alanlı, 3 oda, Salon, 1 banyo, Wc ve 2 balkon hacimlerinden, Teras kat 130 m² alanlı, 2 oda, Salon, 1 banyo, Wc ve 1 teras balkon bölümlerinden oluşup toplam 714 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Zemin ,1. ve Teras katın m² leri farklı olması dışında tüm inşaat özellikleri ve işçilikleri tamamında aynı şekilde yapılmıştır. Taşınmazın Giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın zemin kaplamaları yaşam odalarında, antre ve salonda seramik ile kaplanmıştır. Duvarlar saten boya, tavan plasik boya olup, kartonpiyer tavan süslemesi mevcuttur. Mutfak zeminleri seramik kaplamadır. Mutfak dolapları Mdf lake boyalı ve tezgahı Mermerdir. Islak hacimlerin zemini seramik ile kaplanmıştır. Banyo ve Wc duvarları seramik kaplamadır. Taşınmazın iç kapıları Ahşap kapı, pencereler PVC çi camdır. Gayrimenkulün ısıtılma sistemi bireysel sistem kaloriferlidir. Değerleme günü itibariyle taşınmazın %100 oranında inşaat bitmişlik seviyesine sahip olduğu gözlenmiştir.
Adresi : Şehirgösteren Mah 68072 Nolu Sokak , No:5 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 440,16 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 katlı konut adası
Kıymeti : 1.028.618,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil/Gaziantep

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/93487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR