GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Germencik Camikebir'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01101776
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / GERMENCİK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 17.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 TLMT
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 16:50
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 16:50
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2019/13 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapuda Aydın İli, Germencik İlçesi ,Camikebir Mah. 243 ada , 19 nolu parselde kayıtlı 242,00 m2 yüzölçümlü 3 katlı betonarme bina ve arsa vasıflı taşınmazın kat mülkiyetine göre 4/12 arsa paylı zemin kat 1 nolu mesken vasıflı bağımsız bölümdür.Evren sokakta yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dava konusu parsel üzerinde 3 katlı betonarme tarzda yapılmış her katta 100,00 m2 alanlı ayrı mesken olarak kullanılan bir yapı vardır.Ana yapı kalorifersiz ve asansörsüzdür.Bağımsız bölüm salon, 3 oda, mutfak,banyo,tuvalet ve balkon kısımlarından oluşmatadır.Giriş kapısı çelik,iç kapıları Ameriken pres, pencereleri PVC doğramadır.Davarları saten alçı,tanvanları ışık havuzludur.Mutfak tezgahı mermerit,dolapları hazır dolaptır.Salon ve odaları zemini laminant parke diğer zeminler ile banyo tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Parsel Germencik İlçesi Camikebir Mahallesinde ilçe merkezinin güney batı sınırına yakın konumdadır.Çevresinde yerleşim 3-4katlı eski yeni yapılar vardır.Düz bir zemin yapısına sahiptir.Tercih edilirliği normaldır.4/12 arsa paylı zemin kat 1 nolu mesken satılacaktır.

İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat inşaat yapmaya müsadelidir.

Kıymeti : 140.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 16:50 - 16:55 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 16:50 - 16:55 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapuda Aydın İli, Germencik İlçesi ,Camikebir Mah. 243 ada , 19 nolu parselde kayıtlı 242,00 m2 yüzölçümlü 3 katlı betonarme bina ve arsa vasıflı taşınmazın kat mülkiyetine göre 4/12 arsa paylı 2. kat 3 nolu mesken vasıflı bağımsız bölümdür.Evren sokakta yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dava konusu parsel üzerinde 3 katlı betonarme tarzda yapılmış her katta 100,00 m2 alanlı ayrı mesken olarak kullanılan bir yapı vardır.Ana yapı kalorifersiz ve asansörsüzdür.Bağımsız bölüm salon, 3 oda, mutfak,banyo,tuvalet ve balkon kısımlarından oluşmatadır.Giriş kapısı çelik,iç kapıları Ameriken pres, pencereleri PVC doğramadır.Davarları saten alçı,tanvanları ışık havuzludur.Mutfak tezgahı mermerit,dolapları hazır dolaptır.Salon ve odaları zemini laminant parke diğer zeminler ile banyo tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Parsel Germencik İlçesi Camikebir Mahallesinde ilçe merkezinin güney batı sınırına yakın konumdadır.Çevresinde yerleşim 3-4katlı eski yeni yapılar vardır.Düz bir zemin yapısına sahiptir.Tercih edilirliği normaldır.4/12 arsa paylı 2. kat 3 nolu mesken vasıflı bağımsız bölüm satılacaktır.

İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat inşaat yapmaya müsadelidir.

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 17:00 - 17:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 17:00 - 17:05 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapuda Aydın İli, Germencik İlçesi ,Camikebir Mah. 243 ada , 19 nolu parselde kayıtlı 242,00 m2 yüzölçümlü 3 katlı betonarme bina ve arsa vasıflı taşınmazın kat mülkiyetine göre 4/12 arsa paylı 1. kat 2 nolu mesken vasıflı bağımsız bölümdür.Evren sokakta yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dava konusu parsel üzerinde 3 katlı betonarme tarzda yapılmış her katta 100,00 m2 alanlı ayrı mesken olarak kullanılan bir yapı vardır.Ana yapı kalorifersiz ve asansörsüzdür.Bağımsız bölüm salon, 3 oda, mutfak,banyo,tuvalet ve balkon kısımlarından oluşmatadır.Giriş kapısı çelik,iç kapıları Ameriken pres, pencereleri PVC doğramadır.Davarları saten alçı,tanvanları ışık havuzludur.Mutfak tezgahı mermerit,dolapları hazır dolaptır.Salon ve odaları zemini laminant parke diğer zeminler ile banyo tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Parsel Germencik İlçesi Camikebir Mahallesinde ilçe merkezinin güney batı sınırına yakın konumdadır.Çevresinde yerleşim 3-4katlı eski yeni yapılar vardır.Düz bir zemin yapısına sahiptir.Tercih edilirliği normaldır.4/12 arsa paylı 1. kat 2 nolu mesken vasıflı bağımsız bölüm satılacaktır.

İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat inşaat yapmaya müsadelidir.

Kıymeti : 160.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 17:10 - 17:15 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 17:10 - 17:15 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR