GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Germencik'te mahkeme kararıyla satılık kargir ev

GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889099
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : DAMPINAR MAH. / GERMENCİK
Oda Sayısı : 3+1
: 74
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET AYDIN 07.11.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
42,718 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 13:30
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GERMENCİK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçe, - Ada, 212 Parsel, Dampınar mahallesi, 212 parsel tapu kayıtlarında ev ve samanlık vasfı ile kayıtlı olup, zeminde taşınmaz üzerinde bir adet 24.m² tek katlı, yığma yapı tarzında, kapı ve penceresi bulunmayan, çatı örtüsü Marsilya kiremiti kaplı, esaslı bir tamirat görmeden kullanılamayacak durumda bir samanlık ile 50.m² taban alanına sahip, yığma yapı tarzında, 2 katlı, harap ve kullanılmaz halde üst katı mesken alt katı samanlık amaçlı yapı mevcuttur. Yapının pencere doğramaları demir profil olup, kapılar ise ahşap kapıdır. Zeminler tesfiyeli şap betonu olup, çatı örtüsü bulunmamakta üzeri betonarme tabliyelidir. Üst katta 2 oda ,mutfak ve giriş holü mevcut olup, alt kat tek bir odadan oluşmaktadır. Binanın esaslı bir tamirat görmeden kullanılamayacak durumda olduğu görülmektedir. Bina halen boş ve harap vaziyettedir. Binanın 24,28.m² lik kısmının 213 nolu parsele tecavüzlü olduğu görülmüştür.
Yaşa ve görünüme göre % 70 yıpranma tespit edilmiş olup aynı oranda amortismana tabidir.26 Nisan 2018 tarih 30403 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yapı yaklaşık maliyet cetveline göre 2. Sınıf B grubu yapı sınıfında olup değerleme hesabı buna göre yapılacaktır. 165,00 m2 yüzölçümün tamamı satılacaktır.
İmar Durumu : Emsal:0,50 , h max:6,50 m
Kıymeti : 42.718,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR