GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Merkez'de 154 m² daire icradan satılıktır

GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01100281
Şehir : Giresun / Merkez
Semt-Mahalle : GÜRE MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 154
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3916 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GİRESUN İCRA DAİRESİ

2018/3916 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 1730 Ada, 12 Parsel, GÜRE Mahalle/Köy, B blok Beşinci Kat 9 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Mesken olarak kullanılan taşınmaz brüt inşaat alanı 154,00 m², net inşaat alanı 124,00 m² dir. Mutfak, salon, 3 yatak odası, antre, hol, tuvalet, banyo ve 2 balkon kısımlarından oluşmaktadır. Mutfak mahallinde mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar bulunmaktadır. Taban kaplaması olarak mutfak,antre, hol, tuvalet, banyo ve balkonlarda seramik kaplama, salon ve yatak odaları laminat parke kaplamadır. Mutfak ve yatak odasına bakan balkonların korkulukları alüminyum doğrama şeklinde imal edilmiştir. Mutfak balkonu katlanır cam balkon şeklinde kapatılmıştır. Dış kapısı çelik ve iç kapıları panel kapı olan bağımsız bölümün pencereleri çift camlı PVC esaslı plastik doğramadır. Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz 11-15 yıllık bir yapıdır. Asansörlü, bireysel doğalgaz kombi ısıtma sistemlidir.
Adresi : Güre Mahallesi, Turan Evleri Köşem Apartmanı No:15 Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü : 2.100,47 m2
Arsa Payı : 56/2400
İmar Durumu : Emsal = 2.00, Yençok= 30.50 yapılaşma koşulu ile konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3916 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR