BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürpınar'da 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112323
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/581 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 13:50
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 13:50
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/581 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul İl, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, 130 ada, 2 parsel numaralı, 20.016,32 m2 yüzölçümlü, tarla nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde “Sima Kent” olarak adlandırılmış sitede tapuda 7. blok, zeminde ise “Leylak Apartmanı” olarak adlandırılmış 2B dış kapı numaralı binada yer almakta olup 6/2686 arsa paylı, 31 bağımsız bölüm numaralı, mesken niteliklidir. Site, adres olarak Yavuz Sultan Selim Bulvarına bağlanan Kuştepe Caddesi ile Çamlıtepe Caddesi arasında yer almaktadır. Site, ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla da ulaşım imkanına sahiptir. Toplu taşım araç duraklarına yakın konumdadır. Site, birçok banka şubesinin, Beykent Üniversitesinin, Beylikdüzü Sanayi Sitesinin, Perla Vista adlı alışveriş merkezinin bulunduğu Beykent yerleşim alanının devamında yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede, sitede yüzme havuzu, kafeterya, kamelya, çocuk oyun alanı ve basketbol sahasının bulunduğu belirlenmiştir. Site açık otopark imkanlıdır. Giriş çıkışı güvenlik kontrollüdür. Yakın çevresinde çok katlı apartman ve site tipi yapılaşmalar, Sevim Çuhadar İlkokulu, Özkan Acar Camii, özel okullar ve özel hastane bulunmaktadır. Sitenin bulunduğu bölgede her türlü teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir.Taşınmazın B.A.K tarzda inşa edildiği, bloğun çift asansörlü olduğu, ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının demirden mamul ahşap küpeşteli olduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İnceleme günü bağımsız bölümün içerisine girilerek iç mekan özellikleri belirlenmiştir.Ayrıca İlçe Belediye Başkanlığında mimari projesi de incelenmiştir. Bağımsız bölüm plan itibariyle; antre+ hol, salon, mutfak, 2 adet balkon, birisi ebeveyn banyolu 3 adet yatak odası ve banyo+ wc bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen mimari projesine göre net alanı 110,45 m2 dir. Bağımsız bölümde salon, odalar ile hol + koridor parkeli, diğer yer döşemeleri seramik/ fayans kaplıdır. İç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
İmar Durumu: Emsal: 2,00/ Hmaks; 24,50 m/ konut alanı ve park alanı olarak ayrıldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti: 400.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 27/02/2020 günü 13:50 - 13:55 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 13:50 - 13:55 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/581 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR