ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/Ahmet Yesevi'de 2+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01006908
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : AHMET YESEVİ MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ŞANLIURFA 01.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/360 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:15
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi'nin Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2018/360 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, İpekyol mahallesinde kâin olup ada numarası 4641 ve parsel numarası 16 olan, 250,00 m² yüz ölçümüne sahip, arsa vasfındaki ana taşınmazın üzerindeki, 100/755 arsa paylı ve mesken vasfındaki 2. KAT 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM (İmar planı dahilinde yer alan taşınmaz bitişik nizam, 3 kat imarlı olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şanlıurfa ili, Merkez Haliliye ilçesi, Ahmet Yesevi mahallesi, 9833 sokak, Akif 2 apartmanı, 2. Kat, 8 numaralı daire olan taşınmaz yapılaşmanın tamamen bittiği bir bölgededir. Çevresinde 3-4 katlı binalar, Selahaddin Eyyubi Parkı, okul ve cami bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın güneyi sokağa cepheli olup bitişiğinde benzer şekilde binalar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum + zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamalıdır. Merdiven ve sahanlık duvarları ise plastik boyalıdır. Binaya doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Binanın her katında karşılıklı 2 adet daire bulunmaktadır. Merdiven çıkışına göre sol tarafta bulunan dairede 2 oda + 1 salon + hol + antre + mutfak + wc + banyo + 1 adet balkon bulunmaktadır. Yerler seramik döşemelidir. Banyo, tuvalet ve lavabo tavana kadar fayans kaplamalıdır. Duvarları plastik boyalıdır. Pencereler PVC ve kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Mutfak duvarları fayans kaplamalı olup mutfak dolabı mevcuttur. Dairede doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır. Tavanda alçı kartonpiyer yapılmıştır. Dış kapısı çelik kapı olan dairenin alanı net 75,00 m²'dir.)
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası 1. Kat 3. İcra Dairesi'nin Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/360 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR