HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Antakya'da dubleks daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910409
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : SARAYCIK MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 6+2
: 147
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/191 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/191 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Saraycık Mah. 75 cilt 7365 sayfa 3764 parselde kayıtlı 949,63m² yüzölçümlü 4.Kat+Çatı ara piyesi katı 22 nolu bağımsız bölümdeki 61/950 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli Dubleks Daire nitelikli taşınmazdır.

Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina III/B yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kat ile çatı kat olmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Antakya Tapu Müdürlüğü'nde incelenen bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın bodrum katında sığınak, 3 adet daire, zemin katında bina girişi ve 4 adet daire, normal katlarda her katta 4'er adet daire ( 4. Kattaki daireler çatı ile bağlantılıdır) olmak üzere toplamda 23 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. 22 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu 4.Kat+Çatıar apiyesi kat 22 bağımsız bölüm nolu dubleks daire nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine göre sağ arka cephede yer alan güney-doğu cepheli dairesidir. Mahallinde yapılan incelemede net alanı 200 m2, brüt alanı ise 240 m2 sahip olup 4. Kat ile çatı kat arasında konumludur. Taşınmazın normal katı ile çatı katının her biri 100m² net, 120m² brüt alana sahip olup antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacminden oluşmakta olup bir birinden bağımsız iki daire şeklindedir. Değerleme konusu dubleks daire nitelikli taşınmaz kat irtifakı projesine göre ise net alanı 147m², brüt alanı ise 180m²'dir. Projesine aykırı imalat olarak katlar arasındaki bağlantıyı sağlayan iç merdiven iptal edilerek bir birinden bağımsız iki daireye dönüştürülmüştür. Taşınmazın normal katında iç merdiven alanı ile balkonun büyük bir kısmı iç kullanım alanına katılmıştır. Üst katta (çatı arası) ise çatı alanı kullanıma açılmak suretiyle ilave 3 oda ve balkon alanı oluşturulmuş ve yaklaşık 60m² brüt alan kazanımı sağlanmıştır. Dairelerin dış kapısı çelik kapı olup iç kapı doğramaları Amerikan panel ve pencereler PVC'lidir. Taşınmazda tüm salon ve odaların zeminleri seramik, duvarlar saten boyalı tavanlar ise kartonpiyerlidir. Islak zeminler olduğu gibi seramiktir. Mutfakta lamine kaplı mdf dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır.

Adresi : Saraycık Mah. 352. Sk. No:8 Daire:22-26 Antakya / HATAY

İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 09/03/2018 tarih 1557 sayılı yazısı dosyadadır.

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/191 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR