DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay/Dörtyol'da 3+1 daire icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028863
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : SANAYİ MAH. / DÖRTYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 152
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 21.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/399 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
211,200 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFRANS SALONU ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/399 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLAN

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Dörtyol İlçesi, 231 Ada, 80 Parsel, SANAYİ Mahallesi, 1. Kat ,2 Nolu Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz mesken vasıflı olup ,betonerme karkas şekilde zemin+4 katlı olarak inşa edilmiş ve 1. Katta Güney ve Doğu cephelidir.Daire toplamda brüt 152m2 , net alanı 132,00 m2 yüzölçüme sahiptir..(balkonlar dahil .Mesken niteliğindeki bağımsız bölüm 3+1 planında 4 oda +mutfak +antre +hol+wc lavabo + banyo ve 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Bina 3. sınıf B grubu inşaat grubundandır.Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapıdır. doğalgaz kullanılmaktadır.Binanın dışı boyalı ve bakımlıdır.Binada asansör çalışır vaziyette merdivenler mermer kaplamadır.Taşınmazın bulunduğu yer belediyenin tüm hizmetlerden faydalanmaktadır.
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçesi Sanayi Mah. Akder Sok. Özge Apt. Kat 1 Daire 2
Yüzölçümü : 348,87 m2
Arsa Payı : 154/1655
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik Nizam Zemin +4 kat ,toplamda 5 katlı ,ticari +konut alanlı imarına sahiptir.
Kıymeti : 211.200,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFRANS SALONU ZEMİN KAT -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/399 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2019
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR