KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay/Kırıkhan Merkez Mahalle'de 4+1 daire icradan satılıktır

KIRIKHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042707
Şehir : Hatay / Kırıkhan
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNCEL OLAY 26.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/156 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 15:30
Satış Yeri
:
KIRIKHAN DENETİMLİ SERBESTLİK KONFERANS SOLUNU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKHAN
İCRA DAİRESİ
2019/156 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Kırıkhan İlçe, 2876 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 1 kat, 4 nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz 8 katlı binanın 1.katında cadde üzerinde bulunmaktadır. Dairede 2 yatak odası, 1 çocuk odası, 1 oturma odası, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Salon, oturma odası ve mutfağa ait ortak balkon vardır. Yerler seramik kaplamadır. Asansörlü olup, doğalgaz tesisatı çekilmiş ancak bağlanmamıştır.
Adresi : Kırıkhan İlçe, 2876 Parsel, Merkez Mahallesi 1 kat, 4 nolu Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 1.156 m²
Arsa Payı : 2/68
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında (a-5) ayrık nizam 5 kat ticaret ve konut alanına isabet etmekte, kısmen imar yoluna terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İpotek kaydı vardır.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : KIRIKHAN DENETİMLİ SERBESTLİK KONFERANS SOLUNU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/156 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR