HAYMANA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haymana/Yenice'de 107 m² müstakil ev ve arsası icradan satılıktır

HAYMANA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994276
Şehir : Ankara / Haymana
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / HAYMANA
: 107
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HAYMANA 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
34,756 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
08.08.2019 16:00
Satış Yeri
:
HAYMANA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU HAYMANA /ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HAYMANA
İCRA DAİRESİ
2019/8 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Ankara ili Haymana ilçesi Yenice-İmar Mahallesi 25 Ada 1 parselde bulunan 1.486,00 metrekare yüzölçümlü, arsa vasıflı tam hisseli taşınmaz. Köy yerleşim alanı içerisinde kalmaktadır. Üzerinde tek katlı, 107,00 metrekare alanında ev bulunmaktadır. Üzerinde bulunan yapının keşif esnasında kapıları kilitli olduğundan içerisinde inceleme yapılamamıştır. Yapı gecekondu tarzında inşa edilmiştir.Tek katlı yığma tarzda, temeli taş, duvarları briket, doğramaları demir esaslı ve demir korkulukludur. Basit tarz inşaat kalitesindedir. Çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır. Dış cephesi kireç boyalıdır. Mahallede elektrik, su, yol, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. İmar durumu ayrık nizam 2 kattır. (TAKS=0.25, KAKS=0.50)
Kıymeti : 34.756,50 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 08/08/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : HAYMANA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU HAYMANA /ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapu kaydında adı geçen 3. Şahısların adreslerinin bulunmaması veya adreslerine gönderilen satış ilanının tebliğ edilememesi halinde İİK'nun 127.maddesi uyarınca gazete ilanının tebliğ yerine kaim olmasına, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR