HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hilvan/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061175
Şehir : Şanlıurfa / Hilvan
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / HİLVAN
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HİLVAN HABER 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 ESAS
Muhammen Bedeli
:
146,095 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HİLVAN İCRA DAİRESİ
2018/52 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Hilvan İlçe, 6 Ada, 14 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Şanlıurfa ili Hilvan İlçesi Yeni Mahallede bulunan 540 metrekare olan arsa 500/5000 hisseye sahip olup 1.kat-bağ.böl.no 6 da yer alan tek bağımsız girişi olan bahse konu mülk 134,13 metrekare brüt alana sahip olup yapıda 3 oda 1 salon mutfak, 2 adet balkon WC-banyo bulunmaktadır. Binanın dış cephesi kaliteli boya ve kısmi kompozit kaplama olduğu , gayrimenkulün giriş kapısı çelik kapı oda kapıları amerikan kapı ve pencereleri pvc doğramadan yapılmıştır.Tüm odaların zemini parke olup Antre ve Islak Hacimler Karo-Seramik ile döşenmiştir. Lavabo bataryaları, kapı kolları TSE belgeli olup WC ve banyoya ayaklı lavabo ve klozet olduğu dairenin tamamının dekoprasyon olduğu merdiven basamaklarının mermer olduğu bilirkişi raporunca tespit edilmiştir.Kıymet takdiri 146,095,41 TLdir.İlgili parsel Konut alanında kalmakta ayrık nizam 3 kata yapılaşma izni bulunmaktadır.
Adresi : Hilvan / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 134,13 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : var
Kıymeti : 146.095,41 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 2018/52 ESAS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR