KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire (çoklu satış)

KONYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849736
Şehir : Konya / Selçuklu
: 154
Oda Sayısı : 4+1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 10
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 09.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3727 Esas
Muhammen Bedeli
:
385000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.10.2018 14:35
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 14:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 7. İCRA DAİRESİ

2017/3727 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Konya İl, Selçuklu İlçe, 28850 Ada, 9 Parsel, ÖZLEM Mahalle/Köy, 21 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olmak üzere iki cepheli A blok 10.kat 2.giriş 21 nolu bağımsız bölüm olup 4 oda 1 salon mutfak, wc, lavabo. banyo, antre, gece holü ve 3 balkondan oluşmaktadır. binanın dış cephesi yalıtımlı kısmen harç sıvalı ve akrilik boyalı kısmen de cam kaplamadır. bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. apartman içerisi merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup alüminyum doğrama korkuluk vardır. daire giriş kapısı ahşap desenli çelik kapı iç kapılar ve pencereler ahşap doğarmadarı. salon ve odaların tabanları lamine parke antre gece holü balkonlar ve ıslak mekanların tabanları seramiktir. tüm odalar mutfak ve antre iç duvar yüzeyleri silinebilir duvar kağıdı ile kaplı olup ıslak mekanların iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayanstır. tüm odalar mutfak ve antre tavanlarında alçıpan motifler mevcutturl ayrıca tüm odaların tavan kenarlarında gizli ışıkıl mutfak tavan kenarların ise ekstra spot aydınlatma mevcutttur. mutfak tezgahı granit olup tezgah alt ve üst dolapları mecuttur. mutfak lavabo banyo oldukça yapılı olup giriş kasımında vestiyer olup bitişik 3 bloktan oluşmakta ve bahçe ihata duvarı ile çevrilidir. bahçe içerisinde güvenliği ve açık otoparkı mecuttur. site içerisinde bahçe düzenlemesi yapılmıştır. elektrik ve su tesisatı bulunan merkezi doğalgazlı alttan ısıtmalı ve asansörlü bir dairedir.. taşınmazın olduiğu bina batı ve doğu cephelerinde site içerisindeki diğer bloklara cephelidir. güney cephesinden yaklaşık salim dede sokağa kuzey cephesindeki çömez kadı sokağa cephelidir. yapılan ölçümlere göre dairenin brüt inşaatı alanı 192 m² net kullanım alanı 154 m² dir. Adresi: Kılıçarslan Mah. Salimdede Sok. Sultan Makamı, Konutları ,No :6/A/21, Selçuklu/ Konya, Yüzölçümü :4.316m2, ArsaPayı: 282624/18432000, İmar Durumu: taşınmazın bulunduğu parsel imar planında mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz üzerindeki yapının 2013 yılı 1446/526 ruhsat numarasıyla ruhsatlı olduğu anlaşılmıştır. Belediyenin belirlediği arsa rayiç değeri 448,48 TL dir. Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti: 385.000,00 TL, KDV Oranı: %1, Kaydındaki Şerhler: dosyasında NOT: 31/10/2018 TARİHİNE KADAR TESLİMLERDE KDV ORANI %1 DİR
1. Satış Günü : 05/10/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA
-------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Konya İl, Selçuklu İlçe, 28850 Ada, 9 Parsel, ÖZLEM Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olmak üzere iki cepheli A blok 2.kat 2.giriş 6 nolu bağımsız bölüm olup 4 oda 1 salon mutfak, wc, lavabo. banyo, antre, gece holü ve 3 balkondan oluşmaktadır. binanın dış cephesi yalıtımlı kısmen harç sıvalı ve akrilik boyalı kısmen de cam kaplamadır. bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. apartman içerisi merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup alüminyum doğrama korkuluk vardır. daire giriş kapısı ahşap desenli çelik kapı iç kapılar ve pencereler ahşap doğarmadarı. salon ve odaların tabanları lamine parke antre gece holü balkonlar ve ıslak mekanların tabanları seramiktir. tüm odalar mutfak ve antre iç duvar yüzeyleri silinebilir duvar kağıdı ile kaplı olup ıslak mekanların iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayanstır. tüm odalar mutfak tavan kenarların ise ekstra spot aydınlatma mevcutttur. mutfak tezgahı granit olup tezgah alt ve üst dolapları mecuttur. mutfak lavabo banyo oldukça yapılı olup giriş kasımında vestiyer olup bitişik 3 bloktan oluşmakta ve bahçe ihata duvarı ile çevrilidir. bahçe içerisinde güvenliği ve açık otoparkı mecuttur. site içerisinde bahçe düzenlemesi yapılmıştır. elektrik ve su tesisatı bulunan merkezi doğalgazlı alttan ısıtmalı ve asansörlü bir dairedir.. taşınmazın olduiğu bina batı ve doğu cephelerinde site içerisindeki diğer bloklara cephelidir. güney cephesinden yaklaşık salim dede sokağa kuzey cephesindeki çömez kadı sokağa cephelidir. yapılan ölçümlere göre dairenin brüt inşaatı alanı 192 m² net kullanım alanı 154 m² dir. . Adresi : Kılıçarslan Mah. Salimdede Sok. Sultan Makamı Konutları No:6/A/6 Selçuklu /Konya, Yüzölçümü: 4.316 m2, Arsa Payı: 285000/18432000, İmar Durumu : taşınmazın bulunduğu parsel imar planında mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz üzerindeki yapının 2013 yılı 1446/526 ruhsat numarasıyla ruhsatlı olduğu anlaşılmıştır. Belediyenin belirlediği arsa rayiç değeri 448,48 TL dir. Parsel imar parseli konumundadır.Kıymeti : 385.000,00 TL. KDV Oranı : %1. Kaydındaki Şerhler: dosyasında NOT: 31/10/2018 TARİHİNE KADAR TESLİMLERDE KDV ORANI %1 DİR
1. Satış Günü : 05/10/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3727 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR