BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00850858
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2218 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
375000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2015/2218 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:
İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Köyü, Virançeşme mevkii, 3959 Parsel, 6. kat, 29 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, Bağ. Böl. Nitelik: Mesken, Hissesi.Tam.
Taşınmaz adres olarak; Büyükçekmece İlçesi, Sinanoba mahallesi, Aydinç Sokak ile Akkor Caddesinin kesişiminde köşe parselde, Akkor Sokaktan giriş olanaklı, 1 dış kapı numaralı ve zeminde ''Deren Apartmanı'' olarak adlandırılmış binada yer almaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina ulaşımı kolay bir bölgede olup Devlet Karayoluna uzak mesafede ve deniz sahiline yakın konumdayer almaktadır.Yakın çevresinde Nover City Sahil Evleri, Sinanoba Akşemseddin Hz. Camii, Atlas Vadi, Güzelce Konakları Sitesi ve benzer nitelikli binalar, boş arsa ve villa nitelikli yapılaşmalar bulunmaktadır.Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz , kanalizasyon, iletişim ve haberleşme hizmetleri verilmektedir.Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.bağımsız bölümün yer aldığı parsel geometrik olarak dikdörtgen şekilli olup sınıları düzgün ve belirgindir.Ana taşınmaz köşe başı konumlu olup çevresini ihata duvarı belirlemektedir.Parselin iki cephesi yol, diğer iki cephesi komşu parseller ile sınırlıdır.Parsel çevresindeki yollar asfalt kaplı, yaya kaldırımları kilitli beton karo parkedir.Bağımsız bölümün yer aldığı yapı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir.Binanın ana giriş kapısı boyalı profilden ''4 bölmeli ve iki açılır kanat'', rüzgarlık bölümünden sonraki iç kapı alüminyum malzemeden imal edilmiştir.Giriş katı yer döşemesi mermer, duvarlar1.10 seviyede mermer görünümlü seramik+ tavana kadar olan kısım boya, normal kat sahanlık zeminleri mermer, duvarlar sıva+boya, tavanlar sıva+boya, med-rdivenler mermer, merdiven korkulukları siyah boyalı demir malzeme, küpeştesi ahşaptır.Yapı çift asansörlü olup bir normal merdiven, bir adet yangın merdiveni olmak üzere 2 adet merdiven mevcuttur.Ana yapı 2 bodrum+zemin+9 normal kat ve çap olarak tasarlanmıştır.Bağımsız Bölüm Özellikleri: Taşınmazın içerisine girilerek inceleme yapılmıştır.Ana yapının girişi 1. bodrum kattan verilmiş olup bağımsız bölüm yerinde 7. katta görülmektedir.Taşınmazmimari projesine göre antre, banyo, tuvalet, salon+balkon, mutfak, 1. oda, 2. oda ve 3. oda hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmaz balkon dahil netyaklaşık 117 m² alanlıdır.Taşınmazın dış kapısı çelik kapı, iç kapıları pres kapı '' mutfak ve salon kapısı camlı'' olup dış cephe doğramaları pvc malzemeden imal çift camlıdır.Islak zeminler seramik, kuru zeminler laminant parke kaplıdır.Duvarlarda ıslak hacimlerde seramik, kuru zeminlerde sıva+boyadır.Tavan yüzeyleri sıva+boya+kartonpiyer olan meskende anahtar, priz ve sigortalar, vitrifiye ve armatürler, tezgah ve dolaplar tamdır.Taşınmazda kombili sistem doğalgaz tesisatı mevcuttur.
Yüzölçümü : 1.684,17 m2
Arsa Payı : 38/1684
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Mimarsinan Batıköy Mahalleleri Uygulama İmar Planı kapsamında nizam: Blok/Hmax:7 kat/konut alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gbiidir
1. Satış Günü : 12/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2218 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR