BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 83 m2 daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00850856
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
: 83
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 10.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/446 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
285000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YANYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/446 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 747 Ada, 4 Parsel, MİMARSİNAN Mahalle/Köy, VİRANÇEŞME (KARTALTEPE) Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm
Kıymet takdirine konu taşınmaz, tapunun Büyükçekmece İlçesi, 747 ada, 4 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Büyükçekmece, Sinanoba Mahallesi, Akkor Caddesi No: 7/3 Sultan Konakları C Blok, K:1 D: 6 adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede; dairenin; girişte hol, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyo ve mutfak balkonundan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Belediyeden temin edilen onaylı mimari projede; odalardan birinde bulunması gereken balkonun kapatılarak daireye dahil edildiği tespit edilmiştir. Daire duvarlarının alçı sıvalı olduğu, binada asansör boşluğunun bulunduğu görülmüştür. Daire takriben 83 m2 kullanım alanına sahiptir. Daire ve sitenin sıva ve sıva altı tesisat haricinde ince imalatlarının yapılmadığı tesbit edilmiştir. Tanıtım kataloğunda sitede kapalı ve açık yüzme havuz, sauna, hamam, fitness, kapalı otopark olacağı belirtilmektedir. Sitenin 5 bloktan oluştuğu ve bloklarda inşai faaliyet halen devam ettiği anlaşılmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde alışveriş merkezleri ve toplu konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Bina girişi ana caddedendir. Alışveriş merkezi servis aracı ile bölgeye hizmet vermektedir. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Denize yakın konumda, bölgenin sakin ve havası temiz bir yerinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde villa tarzında yerleşim alanları mevcuttur. Güzelce ve Mimarsinan semt pazarlarına yakındır.
Yüzölçümü : 5.328,31 m2
Arsa Payı : 70/5400
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Büyükçekmece Belediye Başkanlığının 07.02.2018 tarihli imar durum yazısına göre; Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Sinanoba Mahallesi, 747 ada, 4 parselin, 18.03.2016 onay tarihli 1/1000 ölçekli Mimarsinan Batıköy Mahalleleri uygulama imar planında, blok nizam 3 kat, Emsal: 1.00 konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 10/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YANYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/446 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR