KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788418
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNANŞİRİNTEPE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2443 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.06.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
02.07.2018 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ
2018/2443 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah, 563 ada, 2 parselde kayıtlı, 73.360,68 m2 yüzölçümlü, otuz üç adet on beş katlı apartman ve arsası vasfındaki ana taşınmazın 1/1980 arsa paylı 18. Blok 8.kat A Girişi 15 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Taşınmazda kat irtifakı tesisi kurulmuş, taşınmazın üzerine 33 blok bina inşa edilmiş, taşınmazda kat mülkiyetine geçilmiştir. İpotekli bağımsız bölüm; zemin kat ve 15 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 8-12 yıllık, iki girişi olup her girişin bir normal katında ikişer adet mesken daire bulunan, her girişi tek asansörlü, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli bir binanın; A giriş 8. katındaki 15 nolu mesken dairesidir. 105 m2 net alanlı olan bu bağımsız bölüm, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lv&wc, antre, hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Güney ve batı yönlere olmak üzere iki cephelidir. İç kapıları ahşap, pencere doğramaları pvc ve ısı camlı, daire giriş kapısı dekoratif kaplamalı saç kapılardandır. Zeminleri; salon ve odalarda laminat parke, diğer yerlerde seramik kaplamalıdır. Duvarları; ıslak hacirderde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, salon ve 1 oda da alçı sıva üzerine saten boyalı, diğer yerlerde sıva üzerine plastik boyalıdır. Mutfak tezgah ve dolapları yapılıdır. Antrede vestiyer dolabı, 1 oda da sabit dolap bulunmaktadır. Mutfak balkonu pvc doğramadan camekan ile kapatılmıştır. Ocak kullanımı için doğalgaz bağlantısının yapılmıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Şirintepe Mah. Sedef Bulut Cad. No:4 Aziziye Apt. A Girişi K:8 D:15 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 73.360,68 m2
Arsa Payı : 1/1980
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları içerisinde konut alanı olarakayrılmış imar parseliolduğuanlaşılmıştır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/06/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 02/07/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2443 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR