GEMLİK İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00821759
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKUMLA MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 10.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/303 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
GEMLİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI-İHALE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2018/303 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Küçükkumla köyünde bulunan 216 ada, 3 parsel sayılı 758,85 m2 miktarlı kat irtifakı tesis edilmiş ana taşınmaz niteliği ?Arsa? olan taşınmazda 129/3745 arsa payına irtifaklı D blok 1. katta 1 nolu meskendir. Taşınmaz Küçükkumla beldesinde Kumla caddesi üzerinde bulunmakta olup üzerinde zemin, 4 normal ve çatı katından oluşan bina inşa edilmiştir. D blok arka cephede Özen sokağa açılmaktadır. Binanın zemin katı iş yeri olarak ayrılmış olup BİM market kullanımındadır. Taşınmaz Kayakent Kaan sitesi D blok 1.katta bulunan dairedir. Bina asansörlüdür. Daire 2 oda, salon-açık mutfak, antre, banyo birimlerinden, üst katta 3 oda, merdiven holü, banyo ve terastan oluşmaktadır. Balkon ara duvar yıkılarak salona dahil edilmiştir. Dairenin salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarlar saten boyalı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Mutfak salon içinde Amerikan mutfak tarzında yapılmıştır.Banyo zeminleri seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan, pencereler pvc doğramadır. Dairede doğalgaz kapıya kadar gelmiş, içeri çekilmemiştir. Daire net 65 m2 net 80 m2 brüt yüzölçümlüdür. Yapının ruhsatı 25.07.2012 tarihinde alınmış olduğundan 2013 tarihinden sonra inşa edilmiştir.
Adresi : Küçükkumla Güzelyalı Mah.Kumla Cad.Kayakent Kaan Sitesi,D Blok 1.Kat D:1Gemlik/BURSA
Yüzölçümü : 758,85 m2
Arsa Payı : 129/3745
İmar Durumu : Dosyası içinde mevcut Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27.03.2018 tarih ve 6280 sayılı yazılarında taşınmazın 1/1000 ölçekli Küçükkumla Revizyon Uygulama İmar Planı sınırı içinde olup imar durumunun bitişik nizam 5 kat ticaret ve konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca İstisna
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : GEMLİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI-İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/303 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.08/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR