BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872981
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/4430 ESAS
Muhammen Bedeli
:
570,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. İCRA DAİRESİ
2015/4430 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : BURSA İli , NİLÜFER İlçe , İHSANİYE Mahalle/Mevki , 2214 Ada No , 9 Parsel No A.Blokzemin 2 nolu bağımsız bölüm TAMAMI, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Esentepe Mahallesi, Baytar Sokak, no: 16 adresindeki Doğuşpark Evleri’nin, A Blok, 1. katındaki 2 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde zemin kat, 2 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 1. kattaki 2 no’lu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde İhsaniye Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer İhsaniye Mahallesi’nden ayrılarak, Esentepe Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, site içerisinde bahçeli, 24 saat kamera ile güvenlik korumalı, açık ve kapalı yüzme havuzlu, açık ve kapalı spor alanlı, ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin, normal ve dubleks katlarının beherinde 4’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 202,00 m2. ve net kullanım alanı ise 142,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo-wc-lavabo bölümü bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri MDF kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir.Güney ve batı cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle orta veya yüksek gelir guruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, 4 veya 5 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve doğalgaz gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Arsa Payı : 843/410004
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 22.12.2017 tarih ve E.180763 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 2214 ada, 9 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 15,50 mt. (5 kat) ve E: 1.25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 570.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takiyatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4430 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR