DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876133
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : FESLEĞEN MAH. / İSTİKLAL
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/95 Talimat
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
03.01.2019 11:20
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2018/95 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 47 Ada, 19 Parsel, FESLİKAN Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Denizli ili,Pamukkaleİlçesi, Feslikan Mah. , Feslikan Mevkii, 17L-I Pafta,47ada 19parseldekayıtlı139,50 m2 alanlıARSA vasıflı taşınmazüzerindebodrum + zemin + asma ka+ 5 normal katlı betonarme bina vardır.Bina 1-2 yılık binadır. Binanın bodrum katı ortak alanlar zemin ve asma katı işyeri şeklinde olup normal katlar mesken şeklindedir. 1. Katta,2. Katta , 3. Katta her katta 3 mesken 4. Katta 2 adet mesken 5. Katta 1 adet mesken vardır. Satışa konu 10 B.B. nolumesken;Kıbrıs Şehitler Caddesi ile 1008 sokağın keşiştiği köşebaşına cephelidairedir.4. Normal kattadır. Bina asansörlüdür.Bina ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları aliminyum doğ.lı merdiven boşluğu alçı sıvalı- badanalıdır. 80,00 m2 net alanlıdır.1 mutfak + salon , 1 banyo + wc. , 1 oda şeklindedir. Balkon yoktur. Zemin komple seramik kaplamalıdır. Duvar ve tavan alçı sıvalı- badanalıdır. Kısmen kağıt kaplamalıdır. Giriş kısmında MDF. Doğ.lı vestiyer , yatak odasında sabit dolaplarvardır. Mutfak kısmında tezgah werzalit dolaplar MDF. Doğ.lıdır.Isıtmabireysel doğalgaz kombilidir.Banyoda küvet , Hilton lavabo , alafaranga wc. Vardır. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz;Fesleğen Mah. De Kıbrıs Şehitler Caddesinecephelidir.İnönü Caddesine ,Servergazi Diş Hastanesine , Çarşamba Pazarına yakın konumdadır.Konum itibariyle tümbelediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşımı her türlü vasıtayla rahattır. TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdaki bilirkişi raporundadır.
Adresi : Fesleğin Mah. Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:85 Kat 4 D:10Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 139,5 m2
Arsa Payı : 42/628
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5, İnşaat tarzı Bitişik nizam
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/95 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR