DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862990
Şehir : Muğla / Datça
Semt-Mahalle : EMECİK MAH. / DATÇA
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8 Talimat
Muhammen Bedeli
:
2,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1 Kat:1 Datça/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA
İCRA DAİRESİ

2018/8 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı, İmar Durumu Ve Özellikleri :Muğla İli, Datça İlçesi, Emecik Köyü, Çiftlik Mevkii,Cilt no:6, Sayfa No:540 olan, 876 nolu parsel, 555,00 m2 yüzölçüme sahip, içerisinde "BAHÇELİ KARGİR İKİ KATLI DÖRT ADET MESKEN" ana taşınmaz niteliğinde kayıtlı gayrimenkulün 8/24arsa pay/paydaoranına isabet eden ABlok, zemin kat 4 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm tam hisse satış yolu ile 08/08/2002 Tarihinde edinildiği, Tapu Müdürlüğü'nün tarafından bildirilmiş olup satışa konudur. Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan; 1/25000 ölçekli Datça-Bozburun ÇevreDüzeni Planında Kırsal Turizm Alanında kalmakta olup, bu alanlarda "1/1000 ölçekli uygulama imar planı onaylanmadan uygulama yapılamaz" şartı getirilmiş olduğu, mevcut durumda imar planlarının henüz yapılmadığı, söz konusu taşınmazın 31/12/1979 Tarihinde ruhsat verildiği, mevcut yapı kullanma izin belgesi (İSKAN) almış olduğu ve tapu kaydının buna göre oluşturulduğu, bilgisi Datça Belediyesi'nin 23/01/2018 Tarih ve 548 sayılı yazısı ile bildirilmiştir.
Satışa konu taşınmaz AKTUR TATİL SİTESİ, KURUCABÜK MAHALLESİ içinde site yönetimince 17 numara ile belirlenmiş yapıdır ve direk denize cepheli 25 m mesafede ve kapanmaz deniz manzaralı , Datça-Marmaris Karayoluna 150 m, Dataç İlçe merkezine 35 Km mesafede konumludur. Aktur tatil sitesi 1980 yıllarından beri varolan site yönetimi aktif temiz , bakımlı bir site olup, yapılar tipik projelere göre yapılı durumdadır.Konut Aktur Site yönetimince ve orijinal projesine göre ORKİDE TİPİ bir konut olup, iki katlı (dubleks) ön blokta alt ve üst ortada üstü açık bir avlu (hayat) arka cephede altta ve üst kata birer odası olan bir yapıdır.Aktur sitesi genel olarak 1980 yıllarda yapılı olup, bir kısmı tamir bakım yapılması gerekmekte olup, borçlu yapı aslıa uygun kalmış fakat bakımlı olduğu görülmüştür. Doğramalar ahşap ve amiminyum ve panjurludur. Zeminde avlu ile girilen kısımda deniz cephesinde yemek odası (salon mutfak) 20,0 m2 , arka cephede zemin katta yatak odası ve banyo ile 20,0 m2üstü açık avludan çıkılan üst katta yine ön cephede yaşama odası isimli oda 25,0 m2 ve arka cephede bir yatak odası ve Wc ile 25,0 m2 toplamda kapalı alanı kullanım alanı olan zeminde bahçeli 90 m2 oturumlu olup, ön cephede teras bulunmaktadır. 3 oda 1 salon yapının yapısal alanı yaklaşık 140 m2 civarındadır. Aktur tatil sitesinin içerisinde sağlık ocağı , güvenlik, itfaiye çeşitli kafeler kendine ait 2 adet koy ,2 adet migrosbulunmaktadır. Gayrimenkul Datça merkeze 20 Km. Emecik köyüne 4 Km., denize 400 m. mesafede olduğu bilirkişi heyetince tespit edilmiştir. arsanın ve evin konumu imara sahip ve bir site yönetimince kontrol altında olması ayrıcabelediye hizmetlerinden yararlanması , elektrik ve suyunun bulunuşu dikkate alınmaktadır.
Kıymeti : 2.200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu şekildedir.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri :Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1 Kat:1 Datça/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale bedeli üzerinden Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR