KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00798702
Şehir : Kayseri
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 05.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8248 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
20.07.2018 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kocasinan / Kayseri (Kayseri Adalet Sarayı Arkası)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ
2016/8248 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Pervane Mah.,Cilt:124, Sayfa No:12172, Ada:947, Parsel:27, 8. Kat, 16 Numaralı Bağımsız Bölümde bulunan 22/342 arsa paylı, Dubleks Mesken niteliğindeki taşınmazın 1/1 hissesi ihale olunacaktır. İhale konusu taşınmazın bulunduğu blok; Bodrum kat, zemin kat, 8 N. kattan oluşmaktadır. Blokta her katta 2’şer adet mesken bulunmaktadır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. İhale konusu 16 numaralı taşınmaz; salon, 3 oda, mutfak, banyo, duş, lv-wc, antre, hol ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz kuzey, doğu ve batı cepheli olup, brüt 170,00m²dir. Daire giriş kapısı çelik, oda kapıları ahşap camlı pres kapıdır. Pencere ve balkon kapıları ısıcamlı pvc doğramadır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke, diğer zemin döşemeleri seramik kaplamadır. Taşınmaz doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta ve doğalgaz hattı daire girişine kadar çekili olduğu görülmüştür.
Adresi : Zümrüt Mah. Çandır Sk. Hayat Konağı Apt. No:26/16 Merkez / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi olup dairemizde incelemeye açıktır.
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 20/07/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kocasinan / Kayseri (Kayseri Adalet Sarayı Arkası)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergileri satış bedelinden ödenir. (7101 S.K. 5. Madde hükmü saklıdır)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde İ.İ.K.'nın 127 madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8248 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR