İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks mesken

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00829937
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİŞEHİR
: 171
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 29.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/1117 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
22.10.2018 10:40
Satış Yeri
:
ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ
2013/1117 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 3981 Ada, 10 Parsel, Kurtköy Mahalle/Köy, 204/16846 arsa paylı, Doğu Karadeniz Sitesi, A Blok, 6+7 katta bulunan, 15 Nolu dubleks meskenin tamamı. 6. Kattan cümle çelik kapıdan içeriye girilemkte, alk katıda sırası ile; antre+koridor, 1 salon, 1 oda, mutfak, küçük wc, 2 balkon. Merdiven altı depo mevcut olup, dubleks meskenin üst katında ise sırası ile, antre+koridor, 1 tanesi ebeveyn banyola olmak üzere 3 oda, 2 balkon, banyo, çamaşır odası bulunmakta, dubleks mesken içinde katlararası ulaşım üzerinde mermer kaplamalı,ferforje demir doğramalı küpeşteli müstakil merdivenlerle sağlanmakta, mesken içi antre+koridor zemin ıslak hacimler, balkon zemini seramik ile, salon, odaların zemini laminat parke ile kaplanmış, iç duvarları saten boya ile, tavan kesitleri kartonpiyer ile kaplı, pencereler balkon çıkış kapıları çift camlı pvc ile kaplanmış, iç kapılar amerikan panel kapı şeklinde, banyo seramiklerin, fayansların bir bölümü renkli, seramiklerin aralarına renkli desenli bordür ile kaplanmış, banyoda, küvet+kabin, alt dolaplı lavabo mevcut olup, banyo içinden geçişli, banyonun yanında çamaşır odası bulunmakta, küçük wc'de, iki ayrı bölüm bulunmakta, küçük wc'ye ilk kapı girişte ayaklı lavabo, ikinci kapı girişinde alaturka tuvalet taşı mevcut olup, mutfakta, sertleştirilmiş mutfak tezgahı, suntalam kaplamalı mutfak dolapları bulunup, duvarların 1/2 si renkli, 1/2 si açık renkli fayans ile kaplı, ebeveyn, banyo depo kullanımlı, zemini renkli seramik, duvarları renkli fayans ile kaplıdır. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, taşınmaz istanbulun kalkınmakta olan bir bölgesinde olup, ulaşım imkanı ise kolay olan bir bölgededir.
Adresi : İstanbul İl, Pendik İlçe, Yenişehir Mahalle, Millet Cad., N.7, Doğu Karadeniz Sitesi, A Blok, 6+7 katta bulunan, 15 Nolu dubleks mesken
Yüzölçümü : Yaklaşık net 171,25 m2
Arsa Payı : 204/16846
İmar Durumu : 10 parsel sayılı taşınmaz 1/1000 ölçekli 10/07/2012 tasdik tarihli;yenişehir ve çamlık mahallelerinin bir kısmına ait revizyon uygulama imar planında; Taks:0,40 Kaks:1,50 Hmaks:30,50 m yapılanma şartlarında K7 rümuzlu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 22/10/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1117 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR