ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks daire

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788424
Şehir : Antalya
Oda Sayısı : 2+2
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5216 ESAS
Muhammen Bedeli
:
385,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2016/5216 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli Alanya İlçesi Mahmutlar Mah. 676 Ada 2 Parsel, A Blok Bodrum+Zemin+1 Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm villa. Satışa konu taşınmaz Alanya ilçesi Mahmutlar Mahallesi yerleşim alanında, Mahmutlar yaylası mevkiinde , Kılınç Arslan caddesi üzerinde , Antalya-Mersin D-400 karayoluna kuş uçurumu yaklaşık 5 km, Alanya şehir merkezine yaklaşık 17 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu Mahmutlar Mahallesi 676 ada 2 parsel sayılı ana taşınmazmahmutlar mahallesi yaylasında, doğu ve batısından yola cepheli, üzerinde Vessel Hills isimli site içerisinde, hakimdeniz ve doğa manzaralı bir parseldir. Parselin bulunduğu bölgede yapılaşma yeni başlamış olup, alt yapı yoktur. Elektrik, su, yol, belediye hizmetleri bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu Vessel Hills isimli site 9 adet tek daireli, 7 adet çift daireli, 16 blokta toplam 23 adet tripleks villadan oluşan, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapılmış , otoparklı, oyun alanlı, açık yüzme havuzlu, kamelyalı, yaklaşık 5-10 yıllık bir sitedir. Satışa konu taşınmaz A blok 2 nolu bağımsız bölüm olup, bodrum+zemin+1 katlı, shingle çatılı , kuzey batı ve güney cepheli , yaklaşık 145 m2 alanlı, tripleks bir meskendir. Bu meskenin bodrum katında 1 adet salon, zemin katında 1 adet Amerikan mutfaklı salon, 1 adet bahçeye inen balkon, 1 wc, birinci katında ise 2 adet oda, 1 banyo bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz çelik giriş kapılı, içten merdivenleri mermer kaplı, iç duvarları saten boyalı, tüm zeminleri seramik kaplamalı , dış doğramaları ahşap görünümlü pvc-ısıcamlı, mutfak tezgahı ve dolabı olmayan hakim ve doğa ve deniz manzaralı bir meskendir.
Adresi : Antalya İli Alanya İlçesi Mahmutlar Mah. 676 Ada 2 Parsel, A Blok Bodrum+Zemin+1 Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm villa.
Yüzölçümü : 145,00 m2
Arsa Payı : 6/138
İmar Durumu : Taşınmazın kadastro tespit parseli olup, taşınmazın bulunduğu bölgede imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 385.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5216 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR