KUŞADASI 3. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık tripleks mesken

KUŞADASI 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00771349
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : GÜZELÇAMLI MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 4+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 21.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/765 TLMT
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
08.06.2018 10:40
Satış Yeri
:
Kuşadası Adliyesi 3. İcra müdürlüğü Satış bürosu -Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KUŞADASI
3. İCRA DAİRESİ
2017/765 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın, Kuşadası, Güzelçamlı, 710 ada, 3 parsel, 4 nolu bağımsız bölüm taşınmazın satışıdır. Taşınmaz Davutlar –Güzelçamlı yolunda, yoldan deniz istikametine inen ana caddelerden olan Anafartalar caddesi üzerinde bulunan hamle sitesinin karşı mevkiinde yer alan Güneş Sitesi içerisinde 4 no’lu meskendir. Sitebitmiş, bahçe düzeni yapılmış, iskan edilir haldedir. Güzelçamlı merkezine 3 km, denize kuş uçuşu yaklaşık 1,5 km mesafededir. Yakın çevresinde iskan edilir halde siteler bulunmaktadır. Havuzlu sitedir. Tribleks kullanımlıdır. Meskenin kapıları açıktır ve gezilmiştir. Halihazırda boştur. 130 m2 kullanım alanlıdır. Bahçe düzeni vardır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Dış kapı ve pencereleri pvc doğramadan yapılmıştır. Balkon korkulukları alüminyumdur. Giriş katta salon açık mutfak wc, ara katta 3 oda 1 banyo, çatı katında 1 oda 1 banyo mevcuttur. Oda ve salon tabanları laminattır. Duvarlar alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir. Terasta barbekü vardır. Mutfak dolapları lake kapak, banko granittir. Banyolar Hilton lavabolu ve duşakabinlidir. Zemin teras üstü kiremit örtülü pergoledir. Çatı kiremittir. Meskende kullanılmamaktan kaynaklı basit tamir ve tadil işleri mevcuttur. Bodrumda kapalı otopark alanı vardır.
Yüzölçümü : 3.988,14 m2
Arsa Payı : 1/13
İmar Durumu : Taşınmazın içinde bulunduğu 710 ada 3 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre “TERCİHLİ KONUT ALANI Turizm + 2. Konut “ imarlıdır.
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve İpotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/05/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 08/06/2018 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Kuşadası Adliyesi 3. İcra Müdürlüğü Satış Bürosu -Zemin Kat -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/765 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR