BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks mesken

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835937
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : CELALİYE MAH. / CELALİYE(KAMİLOBA)
: 148
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2497 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/2497 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ: İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Celalliye Mah. İskele Civarı Mevkii, 698 Parsel, Ana taş. nitelik: Bahçeli İki Tripleks Bina, 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, Bağ. böl. nitelik: Tripleks Mesken, Hissesi:Tam.
İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Celaliye Mah. İstanbul Caddesi, No: 204/A, Derya Yalı'da kain, 698 parselde kayıtlı, (2) nolu Tripleks Meskenin tamamıdır.Söz konusu parsel üzerindeki yapılar DERYA YALI olarak adlandırılmıştır.Site konum olarak, Silivri istikametince Kumburgaz, TEM Kavşağını 4,4 km geçince sol tarafta ve Celaliye Halk Plajının hemen doğusunda yer almaktadır. Taşınmaz sahile cepheli olup, D-100 Karayoluna 280 m. mesafededir.Yakın çevresinde benzer nitelikte yazlık amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır.Toplu taşıma araçlarıulaşım D-100 Karayolundan çok rahat yapılmaktadır.(2) numaralı Tripleks mesken: 204/A olarak numaralandırılmıştır. Bodrum+Zemin+ 1 normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir.İkiz villanını batı cephesinde yer almaktadır.1974 yılı öncesi inşa edilmiştir.Dış cephesi düz sıva üzeri boyalıdır.Yazlık amaçlı kullanılmaktadır. Vlila plaja cepheli olduğundan lebiderya deniz manzarası bulunmaktadır.Bodrum kat: 38,40 m² brüt alanlı olup ayrıca 18,60 m² alanlı terası bulunmaktadır.Projesinde, oda, mutfak, banyo ve teras hacimlerinden oluşmaktadır.1. kat: 63,00 m² brüt alanlıdır. 3 adet oda, banyo, antre ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Balkon mahallinde villa içine dahil edilmiştir.Malzeme özelliği olarak:Villa yer döşemesi seramik, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Pencereler pvc, doğrama olup, pencerelerde kısmen ferforje korkuluk bulunmaktadır.Dış kapısı çeliktir.Villada kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır.Ara merdiven betonarme üzeri seramik kaplama olup, ferforje korkulukları mevcuttur.Giriş kısım ve 1. kat balkonu pvc doğrama ile kapatılmıştır.Zemin kat pencerelerinde kepenk bulunmaktadır.Villa standart malzeme özelliklerine sahiptir.Teraslar dahil tripleks meskenin Brüt alanı: 183,00 m², Net kullanım alanı: 148,00 m²'dir.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU: Büyükçekmece Belediye Başkanlığı, İmar ve şehircilik Müdürlüğünün 07/09/2017 Tarih, 72393-1 sayılı yazısına göre, İstanbul İli, Büyükçekmece ilçesi, Celaliye Mahallesi, 698 nolu Parsel, 26/08/1983 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Celaliye Kamiloba Uygulama İmar Planında, kısmen '' plaj'' olarak ayrılmış olup, kısmen ''K'' simgesi ile gösterilmiş alanda kalmaktadır.''K'' ile gösterilen alanlara ilişkin Uygulama İmar Planı Plan Notlarında; ''Bu alanlar içindeki taranmış yapıların, plan uygulaması sürecinde yıkılıp yeniden yapılması öngörülmemiştir'' hükmü bulunmaktadır.Bahsi geçen alan İ.B.B. Başkanlığı tarafından yaptırılan 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında ''Kentsel ve Bölgesel Spor Alanı'' ve ''Doğa Odaklı Turizm Alanı'' olarak ayrılmış olup bu doğrultuda İ.B.B. tarafından planlama çalışmaları devam etmektedir.
Yüzölçümü : 200,00 m2

Arsa Payı : 50/100
Kıymeti : 600.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 21/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2497 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR