İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İpsala Karpuzlu Köyü'nde müfrez avlulu kerpiç ev ve ahır icradan satılıktır (1/3 hisse)

İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001327
Şehir : Edirne / İpsala
Oda Sayısı : 7+3
Banyo Sayısı : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GAZETE 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/263 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
152,041 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
İpsala Belediye Düğün Salonu - Saraçilyas Mah. İPSALA / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İPSALA
İCRA DAİRESİ
2018/263 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, İpsala İlçe, 2551 Parsel, KARPUZLU Mahalle/Köy, KÖY İÇİ Mevki, 2551 parsel ve 3.500,00 m2 arsa üzerinde bulunan tek katlı binanın duvarları kerpiç ve tuğladan içi ve dışı sıvalı 3 oda, bir salon, bir mutfak. bir banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Kuru zeminler laminat parke ile kaplı ıslak zeminler kale seramik ile kaplı içi kapıları ahşap dış pencereleri plastik doğramadan yapılmış üstü çatı ve kiremitle örtülü elektrik ve su tesisatı mevcut kullanılan malzeme ve işliği, bakımlılığı göz önüne alınarak halen ev olarak kullanıIıyor. 2551 parsel ve 3.500,00 m2 arsa üzerinde bulunan tek katlı binanın duvarları tuğladan içi ve dışı sıvalı üç hane olarak kullanılan binada toplam olarak 7 oda, 3 salon, 3 mutfak. 3 banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. 5 odanın ve 2 salonun zeminler laminat parke ile kaplı 2 oda, 1 salon,1 mutfak, banyo ve tuvalet zeminleri kale seramik ve fayans ile kaplı içi kapıları ahşap doğramadan dış pencereleri plastik doğramadan yapılmış üstü çatı ve kiremitle örtülü elektrik ve su tesisatları mevcut kullanılan malzeme ve işliği, bakımlılığı göz önüne alınarak halen üç hane ev olarak kullanılıyor.2551 parsel ve 3.500,00 m2 arsa üzerinde bulunan binanın duvarları tuğladan içi ve dışı sıvasız ön kısmında az bir sıva yapılmış dış kapısı ahşaptan üstü örtülü kullanılan malzeme ve işliği, bakımlılığı göz önüne alınarak halen kömürlük olarak kullanılan binanın tahmini değeri. 2551 parsel ve 3.500,00 m2 arsa üzerinde bulunan binanın duvarları tuğladan içi ve dışı sıvalı mutfak olarak kullanılan kısmın zemini kale seramik ile kaplı ambar olarak kullanılan kısmın tabanı beton dış kapıları plastik ve ahşaptan üstü etermit ile örtülü kullanılan malzeme ve işliği, bakımlılığı göz önüne alınarak halen mutfak ve ambar olarak kullanılıyor 2551 parsel ve 3.500,00 m2 arsa üzerinde bulunan iki katlı betonarme binanın duvarları tuğladan içi ve dışı sıvalı zemin ve 1 nci katlarda toplam olarak 4 oda, 2 salon, 2 hol 2 mutfak. 2 banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Kuru zeminler laminat parke ile kaplı ıslak zeminler kale seramik ile kaplı içi kapıları ahşap dış pencereleri plastik doğramadan yapılmış üstü çatı ve kiremitle örtülü güneş enerjili, kaloriferli elektrik ve su tesisatı mevcut kullanılan malzeme ve işliği, bakımlılığı göz önüne alınarak halen iki kat ev olarak kullanılıyor.Müfrez avlulu kerpiç ev ve ahır.BORÇLUYA AİT 1/3 HİSSESİ SATILACAKTIR.
Yüz ölçümü : 3.500 m2
İmar Durumu : var 1/100 ölçekli inşaat nizamı A
Kıymeti : 152.041,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İpsala Belediye Düğün Salonu - Saraçilyas Mah. İPSALA / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/263 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR