BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Büyükçekmece'de 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102696
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1323 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:05
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:05
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/1323 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Satışa konu, mesken nitelikli, 10/460 arsa paylı, E blok, 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz tapunun Büyükçekmece İlçesi, Büyükçekmece Merkez Mahallesi, Kemal Bey Mevkii, 578 parsel, 4.461,00 m2 yüzölçümlü, “B.A.K. Bloklu Apartman Ve Arsası” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki tapu kaydı itibariyle E blok, zeminde “Taç Apartmanı- E blok- 15/3” olarak adlandırılmış 11 dış kapı numaralı blokta, zemin katta yer almaktadır. Ana taşınmaz adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Fatih Mahallesi, Kemerdere Caddesi, Bilge Sokak ile Felak Sokak arasında yer almaktadır. Tapu Kaydı itibariyle E bloğa (Taç Apartmanı) giriş- çıkış Kemerdere Caddesi üzerinden sağlanmaktadır.Site, ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Site toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Teknik alt yapı imalatlarının tamamlandığı, belediye ve kamu hizmetlerinin verildiği bir bölgede yer almaktadır.Çevresinde konut, ticaret + konut nitelikli yapılar, cumartesi halk pazarı, Perlavista AVM, 75. Yıl Cumhuriyet Parkı, Sedir Sokak Parkı bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, bloğun ortak merdiven mahallerinde zeminlerin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve ahşap küpeşteli malzemeden olduğu, binanın asansörsüz ve eski yapım olduğu belirlenmiştir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. Sitede açık yüzme havuzunun bulunduğu belirlenmiştir. İnceleme günü taşınmazın dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerilerine girilemeyen taşınmazın özellikleri diğer kat maliklerine sorularak, emsal gezilerek, mimari şekli ile alanı ise İlgili Belediye’de mevcut mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; antre, koridor, salon, mutfak, 2 adet yatak odası, banyo+ wc, ayrı tuvalet ve 3 adet balkon/teras şeklinde tasarlandığı belirlenmiştir. Bağımsız bölümün net alanı 78,00 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. İç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.Balkonun camekan ile kapatıldığı belirlenmiştir.
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Büyükçekmece Uygulama İmar Planında blok nizam/ TAKS: 0,20/ H: 12,50 metre/ konut alanında kaldığı, ayrıca 12.08.2011 onay tarihli plan notu tadilatında; yapı nizamı blok nizam olarak tanımlanmış parsellerde açık ve kapalı çıkma yapılamaz olduğu, bu alanlarda blok taban alanı parsel alanının %10’u oranında artırılacağı, bu durumda blok taban alanının parsel alanının %25 inden küçük olması halinde blok oturumu %25 olarak verileceği, plandaki blok taban alanının parsel alanının %10’u arttırılması ile oluşan blok taban alanı parsel alanının %40’ını aşamaz” hükmünün bulunduğu belirtilmektedir.
Kıymeti: 275.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 22/01/2020 günü 14:05 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1323 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR