BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Büyükçekmece'de 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029360
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MERKEZ MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1545 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:45
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/1545 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Köyü, 484 ada, 1 parsel numaralı, 8.847,13 m2 yüzölçümlü,’’ Betonarme yedi katlı bina ve arsası’’ niteliki ana taşınmazı üzerindekizeminde ‘’Corner Life Residence’’ olarak adlandırılmış binada, 2.katta yer almakta olup taşınmaz 150/30000 arsa paylı ve 71 bağımsız bölüm numaralıdır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Cadde üzerinde minibüs hattı bulunmaktadır. D 100 karayoluna yürüme mesafesindedir. Çarşı, pazara alışveriş ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Yakınında Mimaroba Atatürk Parkı, West Park Evleri, Emka Ulu Evleri, Ekinoba Doğuca Sitesi, Büyükçekmece Adliyesi Ek Hizmet Binası, Mimarsinan Batıköy Lisesi bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapıimalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yerinde yapılan incelemede, binanın 3 adet bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluştuğu, betonarme karkas tarzda inşa edildiği, binada 1 market, 41 adet dükkan, 60 adetmesken nitelikli bağımsız bölümün bulunduğu belirlenmiştir. Ana taşınmazda, iki katlı kapalı otopark, açık otopark, özel güvenlik, kamera sistemi, sosyal yaşam alanları, kapalı havuz, çocuk oyun parkı bulunmaktadır. Bina çift asansörlü ve yangın merdivenlidir. Ortak merdiven mahalleri seramik kaplıdır. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2.sınıf inşaat olduğu var yüzeyleri ise kanaatine varılmıştır. Taşınmazın özellikleri inceleme günü içerisine girilerek belirlenmiştir. Buna göre, taşınmazda kiracı bulunmaktadır. Taşınmaz; antre+koridor, mutfak, banyo+ wc, birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda, 1 adet salon ile balkon bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Belediye’deki mimari projesine göre net141,80 m2 dir. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları pres kaplıdır. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Pencere doğramaları pvc den mamul olupçift camlıdır. Tavan yüzeyleri boyalı, duvar yüzeyleri ise kağıt kaplıdır. Isıtma sistemi merkezidir.
Adresi : Büyükçekmece İlçesi, Batıköy Mahallesinde yer almakta olup, Mustafa Kemal Bulvarı, Hürriyet Caddesi ve Piri Reis Caddesine cepheli ‘’Corner Life Residence’’ olarak adlandırılmış binada, 2.katta yer almakta 71 bağımsız bölüm numaralıdır.
Yüzölçümü : 8.847,13 m2
Arsa Payı : 150/30000
İmar Durumu : İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, BatıköyMahallesi, 484 ada, 1 parsel nolu taşınmazın onaylı Uygulama İmar Planı’nda blok nizam, Emsal:2,60-H:4 kat-konut+ticaretalanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1545 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR