BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenler’de 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01097510
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3702 TLMT
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:45
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/3702 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç köyü, 501 ada, 14 parsel numaralı, 151,87 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki 8 dış kapı numaralı binada bodrum katta yer almakta olup 48/300 arsa paylı, 1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Hürriyet Mahallesinde, Puhu Sokak üzerinde yer almaktadır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve hastaneye nispi uzaklıktadır. Yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde apartman ve çok katlı site tipi yapılaşmalar, Limak Türker İlköğretim Okulu, Yunus Emre Sağlık Ocağı, bulunmaktadır.Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluşmaktadır. Son katı çatı piyeslidir. Yerinde yapılan incelemede, binanın dış cephesinin boya ve badanasının yapılı olduğu, ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binanın asansörsüz olduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Taşınmazın keşif günü içerisine girilmek suretiyle iç mekan özellikleri belirlenmiştir. Ayrıca İlçe Tapu Müdürlüğünden temin edilen mimari projesi de incelenmiştir. Taşınmaz plan itibariyle; hol, 3 adet oda, 1 adet salon, mutfak, banyo+ wc ile ayrı tuvalet bölümlerinden oluştuğu, incelenen projesine göre 76,75 m2 olduğu belirlenmiştir. Taşınmazda hol, salon ve odalar parkeli diğer alanlar seramik/fayans kaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazda iç kapılar ahşap prestir. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Taşınmazda doğalgaz bulunmakta olup ısınma sistemi buna uygun kombi sistemdir. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.
İmar Durumu : Bitişik nizam/ 4 kat/ konut alanında kaldığı belirlenmiştir
Kıymeti: 110.000,00 TL KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3702 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR