BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092780
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 29.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3736 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:15
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 )ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/3736 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KADI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Mevkii, 438 ada, 13 parsel sayılı 970,41 m2 yüzölçümlü, 2/125 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği arsa olan 2. Kat B giriş 7 bağımsız bölüm nolu mesken
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Hürriyet Mahallesi, Naz Sokak, No:5’ te kain, 438 ada, 13 nolu parselde kayıtlı binanın, B Giriş,2. katta, 2/125 arsa payına tefrikli (7) nolu Mesken’in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda 2 girişli bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, bölgede bulunan dere yolunun hemen üstünde Naz Sokağa cepheli olarak yer almaktadır. Taşınmaz Kıraç Meydanına 700 m mesafededir. Yakın çevresinde dere, Yunus Emre sağlık Ocağı ve benzer nitelikte orta gelir seviyesine hitap eden bitişik nizam yapılar bulunmaktadır. Ömer Dinçer İlkokulu, Yunus Emre Camii, sağlık ocağı ve sosyal alanlar yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılabilmektedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; 2 Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 4 yıllıktır. Dış cephe düz sıva üzeri boyalıdır.
(7) Numaralı Mesken :Binanın B Girişinde, 2. katında ve güney doğu cephesinde ( Kar Sokak cephesi ) yer almaktadır.Mal sahipleri tarafından kullanılmaktadır.
Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminattır. Banyoda vitrifiye malzemesi mevcuttur. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar ahşap panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir.
Meskenin Brüt alanı : 76,86 m2, Net alanı : 65,95 m2 dir.
Yüzölçümü : 970,41 m2
Arsa Payı : 2/125
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut imar durumunagöre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Piri Reis Mahallesi, 343 ada, 4 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi’nin 12.07.2013 onay tarihli Esenyurt İlçesi Tem Güneyi 7. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda; Bitişik Nizam , 4 Kat yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 )ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3736 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR