BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Esenyurt’ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01103160
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SON SAAT 19.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2896 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
06.03.2020 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2019/2896 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz tapunun İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 1833 ada, 77 parsel numaralı, 337,99 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki"Tanrıverdi İnşaat" yazan, 54-56 dış kapı numaralı binada, 4. katta yer almakta olup taşınmaz 202700/3379900 arsa paylı ve 16 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesinde, 419. Sokak üzerinde yer almaktadır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Binanın yer aldığı mahallede az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Mehmet Akif Ersoy Parkı, Şerife Balcı Halk Eğitim Merkezi, İnönü Mahallesi Kültür Merkezi, İnönü Mahallesi Aile Sağlık Merkezi, Alparslan İlkokulu, Hz. Ömer Camii ve park bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Binada 2 adet bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden imal edildiği belirlenmiştir. Bina tek asansörlüdür. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Satışa konu taşınmazın inceleme günü içerisine girilerek iç mekan özellikleri belirlenmiştir. Ayrıca İlçe Tapu Müdürlüğünde mimari projesi de incelenmiştir. Taşınmazın içerisine girilerek yapılan incelemede; hol + koridor, salon, mutfak, 2 adet oda, banyo + wc ile ayrı tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Tapu Müdürlüğündeki mimari projesine göre net 65,70 m2 dir. Taşınmazda yer döşemeleri kısmen seramik/ fayans, kısmen parkelidir. İç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc'den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Adresi : İnönü Mahallesi, 419. Sokak, Dış Kapı No:54-56, 4.Kat, D:16Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 337,99 m2
Arsa Payı : 202700/3379900
İmar Durumu : İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesi, 1833 ada, 77 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam / 5 kat / konut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 06/03/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2896 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR