BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131525
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 57
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1951 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:25
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:25
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/1951 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Atatürk Mahallesi, Adnan Kahveci Bulvarı, Kuruçeşme Caddesi, Akarsu Sokak, No:50 de kain, 583 ada, 3 nolu parselde kayıtlı binanın, 1. katta, 10/100 arsa payına tefrikli (6) nolu Mesken’in tamamıdır.Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde, bitişik nizamda bina bulunmaktadır. Bina konum olarak Kuruçeşme Caddesi ile bağlantılı Akarsu Sokağa cepheli olarak yer almaktadır. Taşınmaz, D-100 Karayoluna 2 km ve Metrobüse 2,3 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Kıraç Mezarlığı, Necmettin Erbakan Parkı, benzer nitelikte bitişik nizam yapılar ve boş parseller bulunmaktadır. Namık Kemal İlk ve Ortaokulu, Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Necla Hotamış Camii, sağlık ocağı ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina yeni inşa edilmiş olup, takribi 3 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin kat cepheleri seramik kaplamadır. (6) Numaralı Mesken : Binanın 1. katında ve kuzey cephesinde yer almaktadır. Daire pencereleri batı ve doğu (Akarsu Sokak) cephesine bakmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli olup, salon tavan kenarları asma tavan gömme spotludur. Mutfak dolapları laminat, tezgah mermerittir. Banyoda vitrifiye malzemesi mevcuttur. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahiptir.Meskenin Brüt alanı : 74,47 m2 , Net alanı : 57,70 m2
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda, Bitişik Nizam, 4 Kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanındadır
Kıymeti: 200.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 31/03/2020 günü 10,25 - 10,30 arası

2. Satış Günü : 27/04/2020 günü Aynı saatlerde
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1951 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR