BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt'ta 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102641
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 18.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1933 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/1933 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 1011 ada, 5 parsel numaralı, 6.494,33 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde “Rüya Konakları” olarak adlandırılmış sitede29 B dış kapı numaralı,C blokta, 2.katta yer almakta olup taşınmaz 6/1200 arsa paylı ve 32 bağımsız bölüm numaralıdır. Mesken nitelikli taşınmazın yer aldığı site adres olarak Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesinde, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde yer almaktadır.Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde site tipi yapılaşmalar ile boş arsa nitelikli taşınmazlar bulunmaktadır. Sitede, kamelya, çocuk oyun alanı ve spor alanı bulunmaktadır.Blok betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede, bloğun ortak merdiven mahallerinin mermer/seramik kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, blokta çift asansör bulunduğu belirlenmiştir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. İnceleme günü taşınmazın,dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri çevreden sorularak ve ilgili Tapu Müdürlüğündeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre, taşınmaz halihazırda boş durumdadır. Antre, mutfak, banyo + wc, birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda, 1 adet salon ile 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 101,00 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parkekaplıdır. İç kapıları ahşap pres olan taşınmazın pencere doğramaları pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.
İmar Durumu:TAKS: 0,30 – KAKS: 1,00 – Hmaks: 9,50 m – Ticaret + Konut alanında kaldığı
Kıymeti: 300.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İstanbul İl, Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, 1505 ada, 11 parsel numaralı, 2.665,91 m2 yüzölçümlü, “Altı Katlı A Blok Betonarme Mesken, Ofis, İşyeri Ve Yedi Katlı B Blok Betonarme Mesken Binası Ve Arsası” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde “Gizil Evleri” olarak adlandırılmış sitede, B blokta, 1. bodrum katta yer almakta olup daire nitelikli taşınmaz 2/263 arsa paylı ve 2 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde, Harbiye Caddesi üzerinde yer almaktadır.Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde site tipi yapılaşmalar ile boş arsa nitelikli taşınmazlar bulunmaktadır. Sitede ortak yüzme havuzu ve kapalı otopark bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer/seramik kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, blokta çift asansör bulunduğu belirlenmiştir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. İnceleme günü, taşınmazın dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri çevreden sorularak, dıştan yapılan inceleme neticesinde belirlenmiştir. Buna göre taşınmaz, halihazırda boş durumdadır. Taşınmaz; antre, salon + açık mutfak, banyo + wc ile 1 adet oda bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 42,23 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parkekaplıdır. İç kapıları ahşap pres olan taşınmazın pencere doğramaları pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.
İmar Durumu: TAKS: 0,30 – ayrık nizam – 5 kat konut alanı olarak ayrıldığı,
Kıymeti: 170.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1933 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR