BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Esenyurt’ta 41 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131505
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : Stüdyo (1+0)
: 41
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5311 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:10
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/5311 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçe, Kıraç Mah, 1013 ada 4 parselinde kayıtlı olup,adres olarak; Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, No:19, Rüya Nefes Sitesi, A Blok, K:1, D:7, (Yerinde asansörde 2. Kat ) adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede, dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, salonda açık mutfak ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Bina ortak mahalleri seramik fayans, merdivenler mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire takribem 41,67 M2 net kullanım alanına sahiptir. Bina içeresinde 2 asansör bulunmaktadır. Site girişi güvenlik kontrollüdür. Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, Beylikdüzü mevkiinde yer almaktadır. Alt yapı sorunu tamamlanmış hızlı bir gelişim gösteren bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araç duraklarına, metrobüs durağına yürüme mesafesindedir. Yakın çevresi anlamında, Tüyap sergi fuar binası, Beylikdüzü Migros, Carrefoursa, Metro Gros market; büyük araba galeri ve showroomları ile aynı alanda yer almaktadır. Büyükşehir, Emlakbank Bizimkent konutları, Bey-Koop gibi önemli toplu konut projelerine yakın bir konumdadır. Son 5 yıl içerisinde büyük gelişim ve değişim gösteren bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde, İlçe’deki gelişimi doğrudan etkileyen önemli tesis ve binalar yer almaktadır. E5 karayolu ve TEM otoyollarına çıkış imkanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Yüzölçümü: 6.348,00 Arsa Payı : 40/100000
İmar Durumu: TAKS: 0.30,KAKS: 2.00, H mak. 36,50 m. Ticaret + Konut Alanında kaldığı
Kıymeti : 175.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5311 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR