GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Gaziosmanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063312
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : SARIGÖL MAH. / GAZİOSMANPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3394 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
365,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/3394 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 1509 Ada, 7 Parsel, SARIGÖL Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz: İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi, Sarıgöl Mahallesi, 1509 ada 7 parsel nolu, 145,95 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmazda kain 15/164arsa paylı, 5.kat, 7 bağımsız bölüm nolu Daire vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindedir. Taşınmazın açık adresi, Sarıgöl Mahallesi, Dereyolu Sokak, Apartman No: 1, Mesken No: 7, Gaziosmanpaşa /İstanbul şeklindedir. Ana taşınmazın Gaziosmanpaşa Tapu Müdürlüğünde kat irtifak projesi incelenmiştir. Bina incelenen mimari projesine göre, bodrum, zemin, 5 normal kat olarak tasarlanmış ve betonarme karkas tarzda, bitişik nizamda, akrilik esaslı boya malzeme dış cepheli, kiremit çatılı şekilde inşa edilmiştir. Mimari projesine göre; Bodrum katta; dükkana ait depolar ve bina girişi; zemin katta 2 adet dükkan; normal katlarda 1 er adet Mesken olmak üzere binada toplam 7 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi, projesinde ve yerinde bodrum kattan vedoğu cepheden sağlanmaktadır. Ana bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları ikmal edilmiştir. Bina giriş kapısı demir-cam,merdiven basamakları ve sahanlıklar mermerit, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. 7 bağımsız bölüm nolu Mesken, 5.katta yer almaktadır. Taşınmaz, 72,81 m² net; 82,00 m² brüt alanda, salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, wc, antre, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmazın yerinde içine girilememiş olup mimari projesine göre değer takdir edilmiştir. Gaziosmanpaşa Belediyesinden edinilen bilgiye göre ana taşınmazın 11.09.2009 tarih 427 sayı ile yapı ruhsatı belgesi bulunmaktadır.İİK'nun 114 ve 126. maddeleri gereğince Taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Sarıgöl Mahallesi, Dereyolu Sokak, Apartman No: 1, Mesken No: 7 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Yüzölçümü : 145,95 m2Arsa Payı : 15/164 :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 6 Kat, Bitişik Nizam, Konut+Ticaret Alanında.Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 365.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Diğer : otopark bedeline ilişkin taahhütname vardır.Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3394 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR