İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Kartal'da 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070812
Şehir : İstanbul / Kartal
Semt-Mahalle : YAKACIK ÇARŞI MAH. / YAKACIK
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 23.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26244 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2018/26244 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : GAYRİMENKULUN TAPU SİCİL KAYDI
İstanbul İli Kartal İlçesi Yakacık Mahallesi 11693 ada 59parselde kayıtlı 1.881,31 m2 Ana taşınmaz arsa nitelikli taşınmazda 10/360 arsa paylıA Blok 2. Kat 6No lu Bağımsız BölümMesken NitelikliTaşınmazın Tam Hissesi
GAYRİMENKULUN İMAR DURUMU
Kartal Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 11.06.2019 tarihli, E.İmar sayılı belgesine göre;Söz konusu parsel; 04.05.2006 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Kartal E5 Kuzeyi Uygulama İmar Planında, TAKS: 0.20-0.40, KAKS: 1.50, yapılanma koşullarında, HBlok Nizam, Konut alanında kalmaktadır.
GAYRİMENKULUN KONUMU ULAŞIMI VE ÇEVRE BİLGİLERİ
Taşınmaz, İstanbul İli, Kartal İlçesi, Yakacık Çarşı Mahallesi, Nilay Sokak,Subay Evleri Sitesi, No:18/A, A Blok, D:6 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Hasanpaşa İlkokulu, Mustafa Halveti Cami, Öğretmen Selma Akay İmam Hatip Ortaokulu yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULUN ÖZELLİKLERİ:
Satışakonu bağımsız bölümün bulunduğu bina 11693 ada, 59 parsel no.lu ve 1881,31 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam “ARSA” niteliğinde, betonarme yapı tarzında sitede yer almaktadır. Söz konusu sitede 3 adet blok bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu A Blok, bodrum kat, zemin kat, 5 normal kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında, sığınak, otopark, su deposu, zemin katında, bina girişi, 2 adet daire ve 5 normal katın her birinde 2’şer adet daire olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi, dış cephe boyalıdır. Binaya giriş demir doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmakta olup, yangın merdiveni bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 5 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre sağ (güneybatı) cephesinden sağlanmaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ:
2.normal kat, 6 no’lu mesken, bina girişine göre normal katta sağ cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre normal katta net 81,84 m2 alanda salon, mutfak, 2 oda, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında balkon hacimlerinden bir tanesi oda olarak düzenlenmiştir. Yasal olarak sorun teşkil etmemektedir.
Salon ve odaların zemin döşemeleri ahşap parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi seramik kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde ahşap mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları eski ahşap kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
TAŞINMAZIN KAYDINDAKİ ŞERHLER
Muhtelif icra dosyalarıdan alacak hacizleri aile konutuşerhi imar düzenlenmesine alınmıştır şerhimevcuttur.
Kıymeti : 350.000,00 TL (Üçyüzellibintl)
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 24/01/2020 günü15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26244 Esassayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR