İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Konak/Güzelyalı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131756
Şehir : İzmir / Konak
Semt-Mahalle : GÜZELYALI MAH. / GÜZELYALI
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 14.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2569 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. İCRA DAİRESİ
2019/2569 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 6040 Ada, 1 Parsel, GÜZELYALI Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm mesken vasıflı taşınmaz. Taşınmaz keşif günü açık olup, görüldü. Salon, 3 oda, antre-koridor, mutfak, banyo, kömürlük, wc ve 3 balkondan ibaret brüt 137,27 m2, net 117,27 m2 alanlıdır. Salon ve 1 oda zemini laminant parke kaplıdır. İki oda zemini cilalı ahşap parke kaplıdır. Antre-koridor, mutfak, banyo, kömürlük, wc ve balkon zeminleri seramik kaplıdır. Duvarları düz sıva üzeri plastik badanalıdır. Dış doğramalar ısıcamlı pvc doğramadır. İç doğramalar mobilyalı amerikan kapıdır. Mutfak; mobilyalı alt ve üst dolaplar olup, banko üzeri granit mermer kaplıdır. Banko-dolap arası fayans işlidir. Mutfakta ankastre set takımı vardır. Banyo duvarlar tavana kadar fayans işlidir. Hilton tipi lavabo ve dolapları vardır. Köşe duş teknesi ve üzerinde duşakabin, takım klozet taşı ve rezervuar vardır. Wc duvarlar tavana kadar fayans işli; takım klozet ve rezervuar, yarım ayak lavabo ve bataryası vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken doğalgaz ile ısıtmalıdır. Bina asansörlüdür. Parsel içinde müstakil otoparkı vardır.Meskenin bulunduğu bina 20/07/1995 tarihinde inşaat ruhsatı almış ve mesken 18/06/1997 yılında yapı kullanım belgesi almıştır. Mesken 22 yaşında olup, % 25 yıpranma paylıdır. Meskenin bulunduğu parsel kentsel dönüşüm alanında kalmaktadır. Meskene 01/01/2013 tarihinden sonra tadilat ruhsatı düzenlenmemiştir. Taşınmaz merkezde yerleşim yoğunluğu içinde, Hatay Cad. ve Mithatpaşa Cad. arasında daha çok orta ve üst gelir grubunun bulunduğu bir mevkidedir. Ulaşım sorunu yoktur. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Okullara, sağlık kuruluşlarına, alış-veriş merkezlerine yakındır.
Adresi : Güzelyalı Mah. 43 Sk. No:2 K.3 D.10 Konak İzmir
Yüzölçümü : 429,00 m2
Arsa Payı : 36/360
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müd.nün belirttiğine göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizamda (B-4) 4 kat yapılaşma koşullu konut bölgesinde kalmaktadır. İmar tahakkuku gerekir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2569 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR