MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Menderes'te avlulu kerpiç ev mahkeme kararıyla satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035646
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : DEREKÖY MAH. / MENDERES
Oda Sayısı : 3+1
: 1312
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 satış
Muhammen Bedeli
:
724,409 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/34 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Dereköy mahallesi Köyiçi mevkiinde kain tapunun 130 Ada, 1 Parsel'inde kayıtlı AVLULU KERPİÇ EV VASIFLI TAŞINMAZDIR,parsel Dereköy mahallesi 807 sokak ile 809 sokak köşesinde kalmaktadır, ilçe merkezine 2100 m, köy meydanına 300 m, Özdere-Gümüldür yoluna 1000 m kuş uçuşu mesafededir, işçe merkezine, çarşı ve alışveriş yerlerine orta mesafededir, yol, su, elektrik, altyapı ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır, taşınmaz üzerinde çeşitli binalar bulunmaktadır, kimi oturulabilir şekilde olup, kimileri ise depo şeklinde kullanılmaktadır, konut olarak kullanılan bina 3 oda mutfak banyo ve wc şeklindedir, iç kapılar ahşap yerler karodur, ayrıca taşınmazlar üzerinde 2 dut, 2 asma, 3 ceviz ile 1 nar, 1 erik, 1 limon ağacı bulunmaktadır
Adresi : Dereköy Mah. 809 Sk. No:2-2/1-2/2 Menderes
Yüzölçümü : 1.312,35 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde kısmen yolda, kısmen de konut alanında kaldığı, uygulama imar planına göre yapılaşma koşulu Ayrık Nizam, 2 kat, Taks:0,25, Kaks:0.50'dir İmar Kanununun 18.maddesine göre imar uygulaması yapılması gerekmektedir.
Kıymeti : 724.409,58 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yabancı Gerçek ve Tüzel Kişiler Taşınmaz ve Sınırla Ayni Hak Edinemezler şerhi ile yükümlüdür.
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR