KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Cedit Mahallesi'nde 47 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070081
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 1+1
: 47
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16693 ESAS
Muhammen Bedeli
:
162,550 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/16693 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN kaydı ve Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 1844 Ada, 36 Parsel, CEDİT Mahalle/Köy, 2 .kat 19 nolu bağımsız bölüm mesken
Yakın çevresinde; İzmit Devlet Hastanesi, İzmit Endüstri Meslek Lisesi, çeşitli mağazalar, semt marketleri,işyerleri ve dükkanlar bulunmaktadır.Genelde bitişik nizamlı ve 4-5 katlı binalardan oluşmaktadır.Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir.İzmit Tapu Müdürlüğünde incelenen kat irtifakına esas mimari projesine göre bodrum + zemin + 3 normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır.Bodrum katta sığınak, kapalı otopark alanı bulunmaktadır. Zemin ve 1, 2 normal katlarda yedişer adet mesken, 3 normal kat ve çatı piyesinde 7 dubleks mesken olmak üzere binada 28 bağımsız bölüm kayıtlıdır. Bina girişi zemin kat kotundan ve güney cephedendir. Bina dış cephe mantolama üzeri sıva ve boyadır. Giriş kapısı alüminyum doğrama camlı kapı, sahanlık ve merdivenler mermer kaplamadır. Binada asansör ve kapalı otopark alanı bulunmaktadır. Ana taşınmaz bakımlı durumdadır. 21.03.2016 tarih, 181 sayı ile ruhsatlıdır.Bağımsız bölüm 2 normal katta bina girişine göre sağ baştan ikinci kapı olup asansörden çıkıldığında sağ taraftaki kapıdır. Mimari projesine göre net: 47 m², brüt: 55 m² alanlıdır. Antre, salon+mutfak, 2 oda, banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların tamamı aydınlığa bakmaktadır. Sokak ile irtibatı yoktur.Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Zeminler salon ve odalarda laminat parke kaplama, antre ve mutfakta zeminler seramik kaplamadır. Duvarlar saten boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfakta MDF doğrama dolaplar ve granit tezgah bulunmaktadır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup duş kabini, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz kombilidir.
Adresi : Cedit Mahallesi Büyükyılmaz Sokak No:7/19 İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 619,00 m2 Arsa Payı : 16/619
İmar Durumu : İnşaat tarzı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 162.550,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16693 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR