KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit/Gündoğdu Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılacaktır

KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00898331
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / GÜNDOĞDU
Oda Sayısı : 2+1
: 133
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/427 Talimat
Muhammen Bedeli
:
190,369 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ
2017/427 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 104 Ada, 1 Parsel, Ş.GÜNDOĞDU Mahalle/Köy, 2+ çatı arası piyesi /-5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz İzmit Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında " Konut Alanı " kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. TAKS:0,35-KAKS:1,05 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerinde min. 5,00 metre, yan bahçede min. 3,00 metredir. Taşınmaz İzmit Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 477,00 m² dir.
Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Yeşilova mahallesi, Dinç sokak, Dış kapı no:48 posta adresinde yer almaktadır. Tarif olarak; Yeşilova caddesi ile Turan güneş caddesinin kesiştiği yerden kuzey-doğu yönüne Turan güneş caddesi istikametinde 200 metre gidilir, sola Dinç sokak tarafına dönülür, bu sokakta 640 metre gidildikten sonra sağda taşınmaza ulaşılır. Halide Edip Adıvar caddesinin 30 metre güneyinde, Ebedi sokağın 40 metre kuzeyindedir. Gündoğdu Merkez Camii'nin 1180 metre doğusunda, Tepeköy Kemer Camii'nin 950 metre batısındadır. Taşınmaz meskûn mahalde olup etrafında orta yoğunlukta müstakil konut yapılaşmaları mevcuttur. Ana arter ve toplu taşım güzergâhı olan Turan Güneş caddesine orta uzak konumda olduğundan ulaşım imkânları bakımından ortalamanın altındadır. Yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin topoğrafik yapısı az eğimli olup zemin parametreleri inşaat yapımına uygundur. Taşınmaz 3194 sayılı imar kanununun 18.maddesi uygulaması görmüş müstakil imar parselidir. Yaklaşık dikdörtgen geometrik forma sahip vaziyettedir. Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Ş.Gündoğdu mahallesi, 104 ada, 1 parsel sayılı taşınmaz üzerinde ayrık yapı nizamında, betonarme karkas olarak inşa edilmiş, İzmit Belediyesince düzenlenmiş 15.11.2013 tarih ve 770 sayı ile yapı ruhsatı olan, kat irtifakı kurulmuş tek blok yapı bulunmaktadır. Mevcut yapı zemin kat + 2 adet normal kat+ çatı arası piyesten oluşan 3 katlı binadır. Zemin katta 2 adet mesken, 1. Normal katta 2 adet mesken, 2. Normal katta: 3 adet mesken olmak üzere 7 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina girişi arka bahçe tarafından olup taşınmaz girişe göre soldadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz 2. kat+çatı arası piyesi, 80/477 arsa paylı,çatı arası piyesli mesken nitelikli, 5 nolu bağımsız bölümdür. Ruhsata esas mimari projesine göre net alanı 92,00 m²brüt alanı 18,00 m² açık teras ile birlikte 133,00 m² dir. Mesken içerisinde 2.katta antre, salon, mutfak, wc ve balkon, çatı arası piyesinde antre, 2 adet oda, banyo+wc ve teras bulunmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, diğer mekânlarda seramiktir. Pencere doğramaları PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Ana taşınmazın dış cephesi strafor paneller ile mantolanmış ve akrilik boya ile boyanmıştır.Değerlendirme yapılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2018 yılı yapı yaklaşık maliyetleri hakkında tebliğine göre (III.) sınıf (B) grubu yapı olarak değerlendirilmiştir.
Yüzölçümü : 133 m2
Arsa Payı : 80/477
Kıymeti : 190.369,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/427 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR