KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramankazan'da 3.420 m²arsa ve müstakil müştemilatlı ev icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040191
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : SARAY MAH. / KAZAN
Oda Sayısı : 3+1
: 325
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1228 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,569,940 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2018/1228 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Saray(İ) Mahallesi, Bayraktar Caddesi üzerinde 3675 Ada 5 Parselin bulunduğu yere rastlayan imarın 3675 Ada 5 Parseli teşkil eden 3.420,00 m² yüzölçümlü "Arsa" vasıflı üzerinde zemin 2 katlı yapının bulunduğu, Kahramankazan Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre ayrık nizam, Emsal:0.60,hmax:Serbest, Sanayi Depolama olarak ayrıldığı bilirkişilerce tespit edilen, taşınmazın üzerinde 2 Adet Ceviz, 1 Adet Fındık, 3 Adet Armut, 4 Adet Elma, 4 Adet Kayısı, 2 Adet Erik, 1 Adet Ayva, 1 Adet Vişne, 1 Adet Ters Dut, 10 Adet Asma, 4 Adet Gül, 1 Adet Kavak, 1 Adet Sedir ağacı bulunan Bina, Ankara Bolu Yolundan Bayraktar Caddesinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde zemin + 2 katlı olarak inşa edilmiş yapı bulunmaktadır. Zemin katı ile üst kısmı dubleks konut olarak kullanılmaktadır. Yapı bakımsız ve terk edilmiş durumdadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Alt katında antre,salon,mutfak,Wc üst katında 3 oda ve banyo bulunmaktadır. Mutfak kısmında dolaplı mutfak tezgâhı, Wc'sinde zemin seramik kaplı olup klozet bulunmaktadır. 1.kat dubleks konut olup, giriş kapısı çelik kapıdır. Odaların ve salonun zemini ahşap parke kaplıdır. Islak hacimlerin zeminleri mermer kaplıdır. Wc sinde hela taşı banyosunda ayaklı lavabo, gömme küvet ve klozet bulunmaktadır. Pencereleri PVC ve iç kapıları ahşap doğramadır. Soba ile ısıtılmaktadır. Katlar kullanım alanı 77,00 m² olup Ön kısmında 94,00 m² alanlı müştemilat ile birlikte toplam alanı 325,00 m² olan taşınmaz
Yüzölçümü : 3.420,00 m²
İmar Durumu :İnşaat tarzı ayrık nizam, Emsal:0.60,hmax:Serbest, Sanayi Depolama olarak ayrıldığı
Kıymeti : 1.569.940,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satış bedelinin yatırılması için verilen süresi sonunda satış bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldırılacaktır. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli ve KDV bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1228 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR