KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kandıra Aydınlık'ta 120 m² daire ve arsası icradan satılıktır

KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120450
Şehir : Kocaeli / Kandıra
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ KOCAELİ 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/381 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
385,730 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KANDIRA İCRA DAİRESİ
2018/381 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kandıra İlçesi Aydınlık Mahallesi sınırları içinde, Harmanlar mevkiinde yer alan 442 ada, 5 parsel numaralı "Arsa" nitelikli taşınmazdır. Posta adresi; Aydınlık Mahallesi Abdullah Köseoğlu Caddesi No: 19 Kandıra - Kocaeli'dir. Kandıra ilçe merkezinde, ilçe yerleşim alanı sınırında, merkeze yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde 2-3 katlı konutlar, askeri alan, semt marketleri bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir.Parsel eğimli arazi yapısında, düzgün dörtgen şekline yakındır. Üzerinde bodrum üzeri tek katlı mesken olarak kullanılan bina bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, 120m² zemin oturumlu 3+1 yapı tipinde, doğalgaz kombildir. Mesken yakın zamanda inşa edilmiş bakımlı durumdadır. Bodrum katı müştemilat olarak kullanılmaktadır. Dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, giriş kapısı camlı demir doğrama, pencereler PVC doğrama, oda kapıları panel kapıdır.Parsel üzerinde yer alan yapının yakın zamanda inşa edilmiş, bakımlı olması nedeni ile yapı 3B yapı grubunda olup amortisman düşülmemiştir.

  • Bina değeri: 240m² X 966 TL/m²= 231.840,00 TL
  • Arazi değeri: 307,78 m² X 500 TL/m² = 153.890,00 TL
  • Toplam: 385.730,00 TL

İmar Durumu : Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğünün 12.12.2018 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanı" kalmaktadır. Yapılaşma şartları Ayrık nizam 3 kattır.
Adresi : Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 442 Ada, 5 Parsel, AYDINLIK Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 307,78 m2Arsa Payı : 1/1
Kıymeti : 385.730,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-Gazetede ve elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/381 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR